Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οι πρώτοι χάρτες για τα αυθαίρετα του Ν.4014/11


Engineer

Recommended Posts

... σου αρκεί αυτό?

 

επειδή δεν μου αρκεί ...

και επειδή δε νομίζω ότι έχεις πρόθεση να μην μου το εξηγήσεις ...

 

Σε ενημερώνω ότι δεν έχω κάνει ούτε μία δήλωση 4014, επειδή το αποφάσισα από την αρχή του Νόμου ... γιατί δεν αντέχω άλλα μπερδέματα ... το έχω ξαναπεί ...

Προτιμώ στον πολύ ελεύθερο χρόνο μου να σχολιάζω τον ΝΟΚ και τα κακώς κείμενα ...

Όποια ενημέρωση έχω από νόμους ή το forum τη χρησιμοποιώ σαν ... συμβουλή σε γνωστούς και συγγενείς που ρωτάνε ...

 

Οι υποθετικές περιπτώσεις που ανέφερα βασίζονται σε μία πραγματική κατάσταση που είχα ως προσλαμβάνουσα ...

Τις έγραψα για να δείξω με έμφαση στη @myri, τα κενά που δημιουργεί ο νόμος και συμπληρώνει η πραγματικότητα ...

Οι υποθετικές χρονολογίες που αναφέρω είναι επιλεγμένες για να πέφτουν μέσα στα όρια του νόμου ...

Οι χρονολογίες του 2006 και 2008 για τις α/φ είναι πραγματικές όπως και το 2009 για το τιμολόγιο ...

Αν κάπου κάνω λάθος στην τοποθέτηση των υποθέσεων, πες το μου ...

Link to comment
Share on other sites

Τις έγραψα για να δείξω με έμφαση στη @myri, τα κενά που δημιουργεί ο νόμος και συμπληρώνει η πραγματικότητα ..

τα κενά του νόμου και παιδάκι 3 χρόνων μπορεί να στα πει, δεν χρειάζεται να είναι μηχανικός κάποιος.

 

έγραψα σε άλλο ποστ, η λογική της απόφασης είναι να προλάβει αυτά που γίνονται τώρα που μιλάμε.

 

αν μπορούν? εννοείται

 

αν θέλουν? που να ξέρω

Edited by reckoner
Link to comment
Share on other sites

το τι θα κάνει το υπουργείο ή το τι σκοπεύει να κάνει το ξέρουμε. το λέει ο νόμος και το λεν οι τροποποιήσεις του.

το θέμα δεν είναι τι θέλει το υπουργείο αλλά τι θα αποφανθεί η δικαιοσύνη. διότι δεν είναι θέμα του υπουργείου τώρα

 

Δεν βλέπω να συμφωνείς εσύ ο ίδιος με τα λεγόμενά σου ... και πολύ περισσότερο τα γεγονότα :

http://www.zougla.gr...opisi-af8ereton

 

O Ν.4014 δεν ήταν ποτέ θέμα μηχανικού ... διεκπεραιώνεται απο μηχανικούς ...

Η προεκλογική μάχη μεταξύ των δύο εξουσιών επίσης δεν είναι θέμα μηχανικού ...

Οι ενδεχόμενες συνέπειες όμως της μάχης ... για κάποιους από μας ... είναι μπροστά ...

 

Αν μπορείς να κάνεις κάτι για να τις αποτρέψεις ... λύσε πρώτα το βασικό πρόβλημα του Έλληνα ... μάθε πως γίνεται ο αποτελεσματικός διάλογος ...

Επειδή δεν έχω εκπαιδευτική διάθεση αυτή τη στιγμή ...

Τέλος συζήτησης ...

Edited by kan62
Link to comment
Share on other sites

και εγω ερωτω θα πρεπει ναχουμε δλδ και οτι εγιναν πριν τον νομο.......δλδ καλυτερα ναχεις ολοκληρο αυθαιρετο που βρισκεις αεροφωτογραφια παρα κανα κλειστο η/χ που αναρωτιεμαι τι θα βρεις?>

 

 

και στην τελικη φερουμε τι επιπτωσεις εχουμε για δηλωσεις που ριξαμε βαση της τροπολογιας?

 

δλδ παω αυριο καπου βλεπω κλειστους η/χ....τι θα του πω? αναλαμβανω αν μου δωσεις δημοσια εγγραφα οτι τοχεις κλεισει προ 28/7/11 ?

 

και τα υπογεια που αλλαξαν χρηση χρειαζεται και εκει?

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να συμφωνείς εσύ ο ίδιος με τα λεγόμενά σου ... και πολύ περισσότερο τα γεγονότα :

http://www.zougla.gr...opisi-af8ereton

 

O Ν.4014 δεν ήταν ποτέ θέμα μηχανικού ... διεκπεραιώνεται απο μηχανικούς ...

 

 

δεν συμφωνώ ε? σου είπα για την πρόθεση του υπουργείου. η πρόθεση ήταν αυτή των τροπολογιών. ή ήταν άλλη? το link που δίνεις που με αναιρεί? αντίθετα με επιβεβαιώνει.

 

ότι ο συνετισμός περνά μέσω της δικαστικής οδού. άρα σωστός είμαι πάλι, όπως πάντα άλλωστε

 

διαικπεραίωση είναι η μελέτη στατικής επάρκειας?

 

Επειδή δεν έχω εκπαιδευτική διάθεση αυτή τη στιγμή

μην προκαλείς την τύχη σου

Edited by reckoner
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.