Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αλλαγή στις αμοιβές αν έχει γίνει οριστική υποβολή


Recommended Posts

Για μία ρύθμιση αυθαιρέτου, είχα συμφωνειθήσα αμοιβή 700 ευρώ και δεν έβαλα το τοπογραφικό. Η αμοιβή μου θα είναι η ίδια αλλά πως μπορώ να βάλλω τις κρατήσεις για το τοπογραφικό? Μπορώ να βάλω συμφωνειθήσα αμοιβή 0 σε νέο φύλλο και να πληρώσω μόνο τις κρατήσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπέρα,

 

μόλις πριν λίγο έστειλα mail στο τεε και ζητάω να μου επαναφέρουν ένα έργο από οριστική υποβολή σε προσωρινή για να κάνω κάποιες διορθώσεις που μου ζήτησε η πολεοδομία. Το έχει ξανακάνει κάποιος? Γίνεται αυθημερόν ή θα πάρει μέρες?

Link to comment
Share on other sites

πολλές φορές στο κάνουν μέσα σε 1-2 ώρες

αλλά υπάρχει και περίπτωση να στο κάνουν την επόμενη

Link to comment
Share on other sites

πηρα ένα mail από το ΤΕΕ και μου γράφει ότι το ΤΕΕ δεν μπορεί να κάνει την οριστικη υποβολη -> προσωρινή.

Αυτό που γίνεται σαυτην την περίπτωση είναι το εξής:

κάνεις ένα νέο έργο με νέο Α/Α δηλώνεις τις εργασίες και ζητάς να σου τροποποιησουν την εντολή πληρωμής αφαιρώντας τις παλαιες πληρωμες που έχεις κάνει.

Link to comment
Share on other sites

που μιλάς για τις αμοιβές; (από οριστική υποβολή σε προσωρινή; ;) -λόγω τίτλου του θέματος προφανώς-αλλά με τρόμαξες)

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.