Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποιός είναι ο νέος ΥΠΕΚΑ


JTB

Recommended Posts

Ποιος είναι ο νέος υπουργός Περιβάλλοντος, Ευάγγελος Λιβιεράτος

 

 

http://www.iefimerid...%84%CE%BF%CF%82

 

Λέτε να πετύχαμε αυτή τη φορά;;; Εγώ βλέπω μεγάλη βελτίωση... Αρκεί να μή γίνει πάλι το σκυλάκι του ΥπΟικ.

Link to comment
Share on other sites

Τον είχα καθηγητή (ΑΠΘ-ΤΑΤΜ). Άνθρωπος με μεράκι για τη δουλειά του (το καθηγητιλίκι) και σίγουρα καλύτερος από τη Μπιρμπίλω. Ένιωσα ανάμικτα συναισθήματα όταν άκουσα την υπουργοποίησή του: Χαρά που ένας άξιος άνθρωπος (και ΑΤΜ) έγινε υπουργός, λύπη που είναι τόσο κοντά στο ΠΑΣΟΚ, κόμμα που για εμένα βρίσκεται στα βάραθρα της συνείδησής μου.

Ελπίζω μόνο να μην του "έσκαψαν το λάκκο", "συναγωνιστές" του στο ΠΑΣΟΚ.

Από το ΠΑΣΟΚ προέρχεται και ένας ακόμη καθηγητής του ΑΠΘ-ΤΑΤΜ, ο Απόστολος Αρβανίτης , πρόεδρος της Κτηματολόγιο Α.Ε.

Είδατε το ΠΑΣΟΚ;

Edited by Julius Caesar
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος παλιός πολιτικός έλεγε ότι αν θέλεις να γίνει δουλειά ποτέ μην βάζεις Υπουργούς άτομα που το αντικείμενό τους είναι σχετικό με το Υπουργείο που αναλαμβάνουν και το έλεγε αυτό φοβούμενος τις συντεχνίες κλπ. Ας ελπίσουμε ότι ο νέος Υπουργός δεν θα συμπεριφερθεί συντεχνιακά...

Edited by cna
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν ΠΜ ή ΑΜ θα συμφωνούσα... Μόνο και μόνο ως ΑΤΜ και με την απειλή ιδιωτικοποίησης του Κτηματολογίου, μάλλον καλό θα κάνει να ακολουθήσει τη συντεχνία των ΑΤΜ...

Πάντως φαίνεται σοβαρός, σχετικός και σίγουρα καλύτερος από τον "πέρα βρέχει" Παπακωνσταντίνου και τον "Εγώ ο άσχετος" Σηφουνάκη...

Link to comment
Share on other sites

Εύγε στον ΑΤΜ και καθηγητή ΑΠΘ (και δικό μου) Ευάγγελο Λιβιεράτο.

 

Πιστεύω ότι δεν θα ξεχάσει την ειδικότητα του, θα συνεργαστεί με τον κλάδο μας και θα δουλέψει ως μηχανικός και όχι ως πολιτικός.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος παλιός πολιτικός έλεγε ότι αν θέλεις να γίνει δουλειά ποτέ μην βάζεις Υπουργούς άτομα που το αντικείμενό τους είναι σχετικό με το Υπουργείο που αναλαμβάνουν και το έλεγε αυτό φοβούμενος τις συντεχνίες κλπ. Ας ελπίσουμε ότι ο νέος Υπουργός δεν θα συμπεριφερθεί συντεχνιακά...

 

Δεν εχω ακουσει μεγαλυτερη βλακεια. Σκεψου ποσο λαθος εχουν μαθει να δουλευουν χρονια ολοκληρα τωρα στα υπουργεια...

Link to comment
Share on other sites

Βλακεία μεν αλλά θα πρέπει να παραδεχτείς ότι αληθεύει εν μέρη. Παρατήρησε μόνο τί γίνονταν στο Υπουργείο Υγείας όποτε το αναλάμβαν γιατροί.

Link to comment
Share on other sites

Τι να μας πει και ο Λάμπης τώρα......και επειδή είναι μηχανικός τι έγινε? Απλά αρέσει σε κάποιους να λένε ότι έχουν υπουργο μηχανικό. Κάποιοι δε από τους ΑΤΜ πανηγυρίζουν που η σχολή τους βγάζει υπουργούς.....

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Μηχανικός... ξε-μηχανικος, ο καθένας κρίνεται απ' τις πραξεις και τα έργα του, οποτε απλά περιμενω να τα δω για να τα κρινω.

Και δεν κρυβω πως εχω μια αισιοδοξία, μονο και μονο απ' το γεγονος οτι ξεκουμπίστηκαν απ' το υπουργειο οι προηγουμενοι ''ακατανομαστοι''. Αν είναι να βγει χειρότερός τους τί να πω...

Πάντως πιστευω πως οταν είσαι σχετικός με τον κλάδο ξερεις ή τουλάχιστον μπορείς να αντιληφθεις ευκολοτερα τα κακώς κείμενα, τις αδυναμίες, τις ελλείψεις και τα προβλήματα που υπάρχουν απο καποιον που θα ηταν εκτός του κλαδου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο να είναι μηχανικός ο ΥΠΕΚΑ αλλά όχι και να είναι λάθος!

Αν π.χ. ο Παπακωνσταντίνου ως άχρηστος είχε αντί για τον Σηφουνάκη 1-2 γνώστες των πραγμάτων και της πιάτσας δεν θα είχαμε πολύ πιο νορμάλ νόμους τη τελευταία διετία;; Ούτε εκτρώματα όπως 3843 και 4014 ούτε 100άδες ερωταπαντήσεων!

 

@nasos1979 : Νομίζω ότι αυτό που λες, θα ίσχυε αν πράγματι ήσουν του κλάδου ως ελεύθερος επαγγελματίας ή στέλεχος εταιρίας...όχι απλώς ακαδημαϊκός...

Edited by JTB
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.