Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πίνακας μοριοδότησης για την κατάταξη σε κατηγορίες κλειδιών (ΕΟΤ)


Recommended Posts

Οχι, δεν έχει καμια σχέση το θέμα με επιδοτησεις και άλλα παρόμοια προγράμματα.

Φυσικά και ρώτησα γιατι και η απάντηση ηταν "μονο 3 ή 4 κλειδια ειπαμε.

Οταν επέμεινα, μου είπε οτι είμαι "αδιάβαστη" και μουπροτεινε λύσεις για να αυξησω τα μόρια και να προσπαθησω να φτασω τα 3-4 κλειδια στην κατάταξη μορίων.

Link to comment
Share on other sites

Στο φεκ 281/2000, με μια γρηγορη αναγνωση που εκανα, δεν αναφερει κατι τετοιο. Γιατι τοση υπεροψια η υπαλληλος? Δεν μπορουμε εμεις οι κοινοι θνητοι να μαθουμε την νομοθεσια?

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε!

Και γω βάσει αυτού του ΦΕΚ ξεκίνησα και έφτιαξα το φάκελο που κατέθεσα και δε συνάντησα τίποτα για περιορισμό κατάταξης σε κατηγορία 2 κλειδιών.

Αλλά επειδή δεν έχω ξανα ασχοληθει με ΕΟΤ, θεώρησα οτι κάτι - κάποια διάταξη ή νεότερη νομοθεσία - θα μου είχε διαφύγει, για να μου αποκλείει έτσι τσεκουράτα τα όσα του κατέθεσα.

 

Είναι απαραίτητο στα ενοικιαζόμενα επιπλωμένα δωμάτια να έχουν ρεσεψιον και καθιστικό (όπως με προέτρεψε να κάνω για να αυξήσω τα μόρια)...??

Link to comment
Share on other sites

Σε ορισμένες περιοχές, προφανώς και στη δική σου, υπάρχουν περιορισμοί για νέες μονάδες, λόγω κορεσμού τους στις "μικρές" κατηγορίες. Ψάξε για σχετικές αποφάσεις που αφορούν την περιοχή σου. Τώρα γιατί δεν σου τις έδωσε η υπάλληλος και μάλιστα σ' αυτό το ύφος, τι να πω. Μάλλον έπεσες σε περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν, σε συζήτηση που είχα με μηχανικό του ΕΟΤ, σήμερα, μου είπε οτι υπάρχει απόφαση ( δυστυχώς δεν την έχω, αλλά θα τη βρω) που λέει οτι τα δωμάτια/ διαμερίσματα σχεδιάζονται με τις προδιαγραφές χώρων για 4 κλειδιά και ανάλογα με τη μοριοδοτηση κατατάσσονται σε 3 ή 4 κλειδιά. Στα 2 κλειδιά μπορούν να ενταχθούν καταλύματα άνω των 900μ υψόμετρο.

Αυτά... όταν θα το εχω και εγγράφως θα σας το παραθέσω

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Συνολικά τα ΦΕΚ για τα ενοικιαζόμενα δωμάτια είναι τα εξής :

 

ΦΕΚ 281Α / 28-12-2000

ΦΕΚ 1123Β / 8-8-2003

ΦΕΚ 69Β / 20-1-2004

ΦΕΚ 1684Β / 17-11-2006

ΦΕΚ 175Α / 8-8-2013

 

Ελάχιστες υποχρεωτικές προδιαγραφές ΜΟΝΟ 4 κλειδιών και ανάλογα με τη μοριοδοτηση κατατάσσονται σε 3 ή 4 κλειδιά.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.