Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επικοινωνία για έκδοση ΠΕΑ μετά από αγγελία ενοικίασης


tzeno

Recommended Posts

Εδω και λιγο καιρο εχω βαλει μια αγγελια στην Χ.Ε. για ενοικιαση ενος διαμερισματος που κατεχω.

Σημερα λοιπον, ενας συναδελφος μου εστειλε email:

 

Ονοματεπώνυμο: Κ********* Κ**********, ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΣ ΕΠΙΘ/ΤΗΣ Τηλέφωνο: 6983702*** Email: ****** Μήνυμα χρήστη:

Βρήκα αυτήν την αγγελία σας στο xe.gr: ΚΑΛΕΣΤΕ ΜΕ ΑΜΕΣΑ ΓΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΥ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΕΕΣ ΜΙΣΘΩΣΕΙΣ ΑΚΙΝΗΤΩΝ. Σας ευχαριστώ πολύ!

 

 

 

Πως σας φαινεται αυτος ο τροπος προωθησης των υπηρεσιων του συναδελφου?

 

PS: τραγικη ειρωνια, ειμαι και εγω ενεργειακος!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν μπορείς να εκδόσεις Π.Ε.Α. δικό σου λόγο ασυμβίβαστου... Άρα θα χρειαστείς Ενεργειακό Επιθεωρητή!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνω αλλά μία χαρά μου φαίνεται, δεν σε θίγει, ένα sms δεν ενοχλεί, σε ενημερώνει και δεν διαφημίζει τρελά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Σαν τα γραφεία κηδειών θα γίνουμε. Εκεί δίπλα στο νεκροτομείο με την κάρτα στο χέρι.

 

Δε θα τολμάνε να βάζουνε <<ΕΝΟΙΚΙΑΖΕΤΑΙ>> στην κολώνα. Από το μανίκι θα τους αρπάζουμε.

 

Εγώ σκοπεύω να προχωρήσω σε πιο προχώ συνεργασίες. Με τον Μανώλη θα γυρνάμε με το φορτηγάκι και το μεγάφωνο: <<Πατάτες.. πάρτε κυρίες μου πατάτες. 10 ευρώ το τσουβάλι.... Στα 5 τσουβάλια δώρο ένα Ενεγρει .... πως το είπες;.... Ενεργειακό Πιστοποιητικό.... περάστε κυρίες μου....>>

Edited by hkamp
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Μην το βλέπετε στραβά εγώ πρόσφατα κόλλησα τα κλασσικά χαρτάκια που κόβεις από κάτω το νούμερο τηλεφώνου στις εφορίες της περιοχής μου, απλώς λίγο πιο προσεγμένο από την κλασσική κακή ασπρόμαυρη εκτύπωση και χωρίς να τάζω λαγούς με πετραχήλια.

 

Έχω πάρει δύο πελάτες.

 

Υ.Γ. τώρα που μάθατε το μυστικό μου μην πάρετε όλοι σβάρνα τις εφορίες :P

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε tzeno,μια χαρά το βλέπω,δεν αποπροσανατολίζει ο συνάδελφος...κι εγώ εδώ στο νησί βρίσκομαι ...πάσα συνεργασία συζητήσιμη!

Link to comment
Share on other sites

 

Είχα σκοπό να το κάνω και εγώ, αλλά κόλλησα στις σχεδιαστικές/δημιουργικες μου δυνατότητες και στην ελλειψη χρονου καποια στιγμη

Θα μου στειλεις με ενα pm το draft, και εγω κερναω draft

(Αστειευομαι, προφανως)

Και εγώ θεωρώ το email "ενοχλητικο", αλλά αυτό με τις κολώνες με έψησε, θα κάτσω το Σ/Κ να φτιαξω ενα !

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε tzeno,μια χαρά το βλέπω,δεν αποπροσανατολίζει ο συνάδελφος...κι εγώ εδώ στο νησί βρίσκομαι ...πάσα συνεργασία συζητήσιμη!

Για αρχη θα στειλουμε email ή sms στις αγγελιες του τοπικου τυπου και θα κολλησουμε χαρτακια στην εφορια? LoooooL!!!!! Θα μας κραξουν ασχημα!

 

PS: Σπαω το κεφαλι μου να μαθω ποιος εισαι! Στειλε κανα p.m. αν θες! Εισαι ο Ν. Ε. με εδρα Κ. ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν είναι καλό αυτό, για άλλους είναι οκ και για αλλους όχι , όμως αυτό που είναι πολύ λάθος και αντι-επαγγελματικό και κάνει κακό σε όλους μας ειναι να γραφει κάτω απο την αγγελία και τιμή

-----ΠΕΑ από 120 ευρώ ---- να το δει ο δικός μου πελάτης μετά και να με πάρει τηλ , που δεν το πρόσεξα και του πήρα 150 και θα έχει και δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις αμοιβές συνάδελφοι, κάποιοι το έχουν παραξηλώσει...

Δεν πρόλαβε καλά - καλά να βγεί σχέδιο νομου που θα καταργεί τις ελάχιστες και βγήκαν κιόλας κάποιοι "συνάδελφοι" , που στο όνομα ότι "πεινάνε" ρίχνουν τις αμοιβές στα τάρταρα.. μέχρι και 100 ευρώ μαζί με το ΦΠΑ άκουσα αμοιβή...

 

Η γνώμη μου είναι πως πρέπει να καταδικαστεί ΑΜΕΣΑ από όλους τους νοήμονες συναδέλφους. Δεν είναι δυνατόν αν κάποιος βαριέται να τρέξει να βρεί πελάτες να ξεφτυλίζει έτσι τις αμοιβές και να ρίχνει και προφανώς και την ποιότητα της δουλειάς μας.

 

Αν έχει κάποια γνώμη κάποιος συνάδελφος σχετικά με το πως μπορούμε να κινηθούμε εναντίων τέτοιων "συναδέλφων" ας την παραθέσει..

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.