Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαίωμα υπογραφής διαγράμματος κάλυψης


Recommended Posts

ΑΣΦΑΛΩΣ.

Παλι τα ιδια θα γραφω.

Βαρεθηκα.

Ειδικα για τους ΑΜ υπαρχει ολοκληρη γνωμοδοτηση του ΟΑΣΠ, με κοινοποιηση στο ΤΕΕ, επισημη απαντηση του ΤΕΕ ΚΑΙ του συλλογου ΑΜ. Ειδικα ο συλλογος ΑΜ δηλωνουν οτι καμια σχεση με τα στατικα δεν εχουν.

 

Τι αλλο θες???

 

 

ΥΓ. Οι τοπογραφοι νομιζω δεν εχουν δικαιωμα αντισεισμικου.

Link to comment
Share on other sites

ΑΣΦΑΛΩΣ.

Παλι τα ιδια θα γραφω.

Βαρεθηκα.

Ειδικα για τους ΑΜ υπαρχει ολοκληρη γνωμοδοτηση του ΟΑΣΠ, με κοινοποιηση στο ΤΕΕ, επισημη απαντηση του ΤΕΕ ΚΑΙ του συλλογου ΑΜ. Ειδικα ο συλλογος ΑΜ δηλωνουν οτι καμια σχεση με τα στατικα δεν εχουν.

 

Τι αλλο θες???

 

 

ΥΓ. Οι τοπογραφοι νομιζω δεν εχουν δικαιωμα αντισεισμικου.

Ανάρτηση όλων των ανακοινώσεων. Οδηγίες του ΤΕΕ προς τις πολεοδομίες να μην εφαρμόζουν το νόμο για τοπογράφους - αρχιτέκτονες και αντίστοιχα για πολ. μηχανικούς όσο αφορά αρχ/κά και τοπογραφικά. Οπως ακριβώς πράττει το ΤΕΕ στις ανάλογες περιπτώσεις για του ΤΕ. Αυτά πρέπει να κάνει το ΤΕΕ, αλλιώς μας λές φούμαρα.

Link to comment
Share on other sites

Ολα εχουν γινει.

Κανε αναζητηση στο φορουμ, υπαρχουν και εδω.

 

Και στις πολεοδομιες τα βαλλαμε.

Τζιφος.

 

Και στο συλλογο το συζητησαμε.

Κακως κατα τη γνωμη μου, αλλα υπαρχουν θεματα διαεπαγγελματων σχεσεων.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Ανάρτηση όλων των ανακοινώσεων. Οδηγίες του ΤΕΕ προς τις πολεοδομίες να μην εφαρμόζουν το νόμο για τοπογράφους - αρχιτέκτονες και αντίστοιχα για πολ. μηχανικούς όσο αφορά αρχ/κά και τοπογραφικά. Οπως ακριβώς πράττει το ΤΕΕ στις ανάλογες περιπτώσεις για του ΤΕ. Αυτά πρέπει να κάνει το ΤΕΕ, αλλιώς μας λές φούμαρα.

 

Συνάδελφε το ΤΕΕ ΔΕΝ νομοθετεί, ούτε έχει αρμοδιότητα να δίνει οδηγίες στις πολεοδομίες. Ο αρμόδιος είναι το ΥΠΕΚΑ, το οποίο στέλνει εγκύκλιες οδηγίες και καθορίζει κανόνες λειτουργίας. Κοινώς αν δεν πάει εγκύκλιος οδηγία από το ΥΠΕΚΑ στις πολεοδομίες, αυτές δεν πρόκειται να κάνουν τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

Το τεε νομοθετεί και το υπεκα τις δημοσιεύει .

Κλείσατε και το άλλο θέμα και δεν μπορούμε να τσακωθούμε .

 

Μετά την Εθνική ....

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, καλά είναι τα σενάρια συνωμοσιολογίας , αλλά το ΤΕΕ δεν εκβιάζει τους βουλευτές να ψηφίσουν. Εξάλλου, πολλοί άνθρωποι των ΤΕΙ βρίσκονταν σε καίρια κυβερνητικά πόστα όλα αυτά τα χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε BAS, σαφώς οι συνάδελφοι των ΤΕΙ είστε αδικημένοι, αλλά η δημοκρατία λειτουργεί με συγκεκριμένους κανόνες, τους οποίους σαν κοινωνική ομάδα δεν τους εκμεταλλευτήκατε τόσα χρόνια. Χωρίς κοινωνική πίεση δεν γίνεται τίποτα. Ο συνδικαλιστικός σας φορέας είναι σχεδόν ανύπαρκτος, χωρίς καμία παρέμβαση στην καθημερινότητα.

 

Εξάλλου, στο αρχικό μου σχόλιο ήθελα να επισημάνω στον συνάδελφο Alexio, ότι οι διάφορες ανακοινώσεις συλλόγων και τα συναφή στις πολεοδομίες, είναι απλά μπροσούρες. Το δημόσιο, όπως και κάθε οργανισμός λειτουργεί με εγκυκλίους του υπουργείου και όχι με ανακοινώσεις, ακόμη και του ΤΕΕ.

 

Και για να μη νομίζεις ότι έχω κάτι με τους συναδέλφους των ΤΕΙ, κι εμένα ο πατέρας μου τα ΚΑΤΕΕ Δομικών έργων τελείωσε, παρ' όλο που έκατσε μόνο μία εξαετία στο επάγγελμα, αφού απασχολήθηκε μετά σε άλλο τομέα.

Edited by ted78
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.