Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απελευθερώνεται το επάγγελμα του ενεργειακού επιθεωρητή


venezia

Recommended Posts

@candus, Αν ρωτάς για τους προσωρινούς, από τη στιγμή που στείλεις το παραστατικό θα πάρει δύο με τρεις μέρες.

Edited by ted78
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 144
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάποιος έγραψε για "Βιομηχανία ΠΕΑ"..

Κυκλοφόρησην σήμερα στατιστικά στοιχεία από το ΥΠΕΚΑ.

Προσέξτε τις τελευταίες στήλες του πίνακα.

 

Τα σχόλια δικά σας..

post-20623-0-89042900-1348749596_thumb.png

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Μηπως να γινοταν κανενας ελεγχος σε οσους εχουν 3ψηφιο αριθμο ΠΕΑ? Λεω μηπως.... αρχιζοντας απο τον κυριο 900-1000

Για το ονομα του θεου. Καθε μερα και απο ενα?

Δεν υπαρχει συναδελφος με περισσοτερα απο 1000? Να μας παντρευε με την κορη του να εξασφαλισουμε και εμεις το μελλον μας <_<

Edited by ckiriako
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To δευτερο μεγαλυτερο νουμερο ατομων εχει εκδοσει 0 πιστοποιητικα; Φαντασου οταν (αν) γινει η απελευθερωση τι εχει να γινει. Τσαμπα λεφτα για σεμιναρια και εξετασεις μου φαινεται. Με την ανωτατη τιμη κιολας το πιθανοτερο θα ειναι να μπει κανεις μεσα στην τελικη, αντι να βγαλει τιποτα.

 

Για τα αλλα τα τρελα νουμερα δεν θα πω τιποτα. Απαντω με την σιωπη μου.

Edited by karavlaxos
Link to comment
Share on other sites

Τώρα καταλάβατε οτι σας προόριζαν για φτηνό κρέας πιστοποιημένοι (έστω και προσωρινά) Εν. Επιθ/τές; Ένα κόκκαλο σας πετάξανε και μαλλιοτραβηχήκατε - ξεκατινιαστήκατε με τα δικαιώματα εδώ μέσα. Είστε άραγε άξιοι της τύχης σας Εν. Επιθ/τές; Το αξίζετε πράγματι αυτό; Αυτό ονειρευτήκατε; Γι' αυτό σπουδάσατε;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτα που λεγαμε, αλλωστε τα ξεραμε τα κατω νουμερα απο την εμπειρια μας........

2000 συναδελφοι εχουν 0 ΠΕΑ.........οι πιο πολλοι μεχρι 10 αντε 20...................τα γραφω γιατι πολλοι ξοδεψανε λεφτα και νομιζουν οτι με αυτο το νομικο πλαισιο και τις τιμες ,θα αποσβεσουν τα εξοδα σαν επιθεωρητες............

 

ολα αυτα ενω εχουμε 205000 ΠΕΑ πανελλαδικα..............

 

μερικα νουμερα ,βεβαια ουτε τα φανταζομουν........τι αλλο να πουμε......

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Νταξ, αμα δεν έχεις άλλη δουλειά, και όρεξη για τρέξιμο και γνωριμίες τα 50-60 είναι εφικτός στόχος. Είναι πάρα πολλοί που δεν έχουν ασχοληθεί καθόλου με ΠΕΑ...αμα κανείς φίλος θέλει κτλ..Δεν γίνεται έτσι δουλειά.

Ξέρω εν.επιθεωρητή που μου λέει "δεν ασχολούμαι έτσι έκανα αίτηση (δουλέυει σε κατασκευαστική). Ετυχε τώρα ένα σε γνωστή της γυναίκας μου...και βαριέμαι και αυτό".

Link to comment
Share on other sites

εγω αντιθετα βλεπω να τα κυνηγουν πολυ τα ΠΕΑ ολοι........δεν νομιζω οτι 2000 δεν θελαν να βγαλουν ΠΕΑ....

 

ουτε οτι αλλοι 2500 , βγαλαν 5,6 και ειπαν φτανει....

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα...μαζί σου. Τα κυνηγάνε κυρίως αυτοί που είναι στο ελεύθερο επάγγελμα και δεν έχουν άλλες δουλειές. Πίστεψέ με φίλε, "μισθωτοί" δεν τρελαίνονται. Αμα κάτσει καλώς. Από τους 4 που γνωρίζω προσωπικά, ο ένας έχει καμιά 30ριά και οι άλλοι σύνολο 2!

Συμφωνώ όμως ότι κάποια νούμερα είναι εξωφρενικά...

Link to comment
Share on other sites

Φθηνό επιστημονικό προσωπικό. Αυτό θέλει το "μεγάλο κεφάλαιο". Κάποιοι όμως τα κατάφεραν ακόμα καλύτερα : πάμφθηνο - ξεφτιλισμένο επιστημονικό προσωπικό, με το μανδύα του ελεύθερου (από ποιόν) επαγγελματία.

Αν ήθελαν κάτι διαφορετικό τουλάχιστον θα έκαναν αυστηρότερους ελέγχους και θα επέβαλαν κυρώσεις, όχι για παραλείψεις ή μικρολάθη, αλλά για εσκεμένο δόλο (copy paste).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.