Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παγοποιείο - υγειονομικές διατάξεις & νομοθεσία


Recommended Posts

ψάχνω τις υγειονομικές διατάξεις και γενικά τη ρυθμίζουσα νομοθεσία για εργαστήριο κατασκευής πάγου. μπορεί να με βοηθήσει κανείς?

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλησπερα σας, θα ηθελα να με βοηθησετε!ειμαι νεος στο επαγγελμα (δουλευω 6 μηνες σε τεχνικο γραφειο) και μου ζητησαν αδεια για παγοποειο που θα δουλευει 2-3 μηνες το καλοκαιρι. Υπαρχει οικοδομικη αδεια οικιας, και δεν μπορω να βρω πουθενα νομοθεσία. Υπαγεται στο υγειονομικό ή στο ανάπτυξης? το μονο που εχω βρει είναι ο Υγειονομικός κανονισμός ΦΕΚ-528/Β/8-9-83, ο οποιος ομως δεν γραφει κατι συγκεκριμένο, αλλα και το Υ.Δ. 2031937 (ΦΕΚ 48Β), το οποίο ομως δεν το βρισκω πουθενά! Ευχαριστω εκ των προτερων παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθες .

 

Αν θέλεις , δώσε μας ακριβώς ποιό/ποιά ΦΕΚ αναζητείς μήπως και μπορέσουμε να βοηθήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

ΦΕΚ 48Β ποιάς χρονιάς ; το 48Β δεν λέει τίποτε ...

 

Ούτε το Υ.Δ. 2031937 βοηθά καθόλου διότι δεν υπάρχει ημερομηνία να το χαρακτηρίζει . Τυφλό ψάξιμο , ΔΕΝ θα έχει αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

πας στο Αναπτυξης

 

Αν μιλάμε για κατω απο 22 ΚW

Πας βεβαιωση χρήσης γης

Κατόψεις για να σταλθούν στο υγειονομικό (τρεις φορες)

την ειδική δήλωση για απαλλαγή

τα παραβολα 50 και 25 ευρω

 

Εγκριση περιβαλλοντικών όρων ΔΕΝ θέλεις. Εξαιρειται αυτου του είδους η δραστηριότητα

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.