Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καταργούν το αφορολόγητο αναδρομικά για ελεύθερους επαγγελματίες


gvarth

Recommended Posts

γιατι να κανω καταθεση στην ΕΤΕ? ειδικα για το ΠΕΑ ποιος θα μου ζητησει τις εισφορες και το τσμεδε? το υπεκα ΔΕΝ ΖΗΤΑ

δεν ειναι αδεια που θα τα δει ο ελεγχος στην πολεοδομια......δεν ειναι 4014 που στα ζητα να ριξεις στο συστημα για την Β φαση (και εκει στην β φαση οσο πισω παει τοσο πισω θα τα δωσω και εγω...μπορει να ακταργηθουν μεχρι τοτε η να γινουν επι της ΕΙΣΠΡΑΞΗΣ )

 

 

φεμ 10% κανονικα εφορια και δνε φοβαμαι ΤΙΠΟΤΑ.......ακι ενδιαμεση υποβολη ΟΛΑ στο συστημα του ΤΕΕ.....ακομα και αδεια που τελειωσα και ολοκληρωσα στην ενδιαμεση την εχω

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 851
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν έχω πληρώσει ποτέ από το πρώτο ΠΕΑ πριν 1,5-2 χρονια υπέρ ΤΣΜΕΔΕ ή ΕΜΠ...Ποτέ...Και ούτε πρόκειται....Το ΤΕΕ τώρα τελευταία με την σαχλαμάρα του Α/Α αν και όπως φαίνεται πάει και αυτό.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά για την έκδοση του ΠΕΑ γράφεις τον Αριθμό του συστήματος αμοιβών από το ΤΕΕ. Δεν φοβάστε μήπως γίνει διασταύρωση στοιχείων με το ΤΕΕ?

 

Επίσης, από ό,τι κατάλαβα ΦΕΜ δεν είναι απαραίτητο να καταθέσει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν αυτό με το Α/Α ισχύει από τα περασμένα Χριστούγεννα νομίζω...Πιο πριν μην είδατε τον Παναή.... Αλλά και πάλι δεν έχει σχέση με ΤΣΜΕΔΕ ή ΕΜΠ.....Διαφορετικό χαρτί συμπληρώνεις, που δεν συμπληρώνεις δηλαδή... :smile: Τι να διασταυρώσουν ότι έδωσες ΤΕΕ αλλά όχι τα άλλα 2? Μπα.....

Link to comment
Share on other sites

εγω στην αρχη που δνε ηξερα οτι επρεπε να συμπληρωσω την αμοιβη οταν ειναι η νομιμη εριξα κατι αμοιβες με ΜΗΔΕΝ αμοιβη !!

 

φυσικα εισφορες τεε-τσμεδε-εμπ -φεμ και αποδειξη εκοψα στην νομιμη αλλα στο συστημα υπαρχουν ακτι ωραια ΜΗΔΕΝΙΚΑ ως αμοιβη.....

 

κανεις δεν ταδε τσαμπα εσκαγα

Link to comment
Share on other sites

Καίσαρα,

 

για χρόνια δούλευα σε εργοτάξιο και δεν ασχολήθηκα με άδειες.

Ψάχνεις να πιαστείς από κάπου λες και το θέμα μας είναι το ποιόν μου.

Μπορεί να είμαι ο Νο.1 φοροφυγάς της χώρας,ποιος ξέρει;

Αν πρόσεξες όμως, ποτέ δεν είπα "κάντε αυτό που κάνω εγώ ο τίμιος".

 

Και γω μπορώ να πω:

"O Τσίπρας είναι πλουσιόπαιδο, ο μπαμπάς του είχε μία από τις δύο μεγαλύτερες κατασκευαστικές εταιρείες στην Ελλάδα το 1975 με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Δεν έχει δικαίωμα να μιλάει τώρα εκ μέρους του λαού."

Δεν είναι σωστό ,όμως.

Έτσι δεν είναι;

Edited by Alexis L
Link to comment
Share on other sites

να μιλαει ναι......αλλα αφου αγαπα τους ΛΑΘΡΟ να τους παρει σπιτι του......μην αναγκασει εμενα να τους παρω στο δικο μου......

 

 

αριστερος με δεξιες τσεπες γινεται μονο στην ελλαδα......πηγε ο αλεξης και διορισε πρωτος πρωτος τους 100 που του αναλογουσαν....

 

το θεμα δεν ειναι να βρουμε τον ΚΑΘΑΡΟ αλλα τον λιγοτερο λερωμενο........ο λιγοτερο λερωμενος να μιλαει αφου τα κανει ο ιδιος πρωτα.....οχι να θελει οι αλλοι να τα κανουμε και αυτος να επιβλεπει.....

 

με ξενο ποπο ολοι κανουμε τον ΟΜΟ. !!!

 

 

Alexis L εισαι απο την ηπειρο πουναι και ο τσιπρας.......παλι καλα που λες οτι δουλεψες αλλιως θα νομιζα οτι εισαι αυτος......πως ο καραμανλης επαιζε ΠΡΟ ο τσιπρας μπορει να του αρεσουν τα φορουμ

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Προτροπή:

Ας προσέχουμε περισσότερο αυτά που γράφουμε σε δημόσιο χώρο. Διαβάζονται από πολλούς... και διαμορφώνουν απόψεις.

Δεν χρειάζεται σε τέτοιου είδους forum ν' αναφέρονται τόσο "ακραίες" θέσεις!

Δεν προσφέρουν τίποτα.

 

Υ.Γ.

Απλώς καταθέτω την άποψή μου, ως προτροπή για όλους μας...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι 4014 που στα ζητα να ριξεις στο συστημα για την Β φαση (και εκει στην β φαση οσο πισω παει τοσο πισω θα τα δωσω και εγω...μπορει να ακταργηθουν μεχρι τοτε η να γινουν επι της ΕΙΣΠΡΑΞΗΣ )
Για αυτές τις δηλώσεις σε προσωρινή υπαγωγή που λες έχεις ξοφληθεί και κόψει ΑΠΥ? Επειδή αν έκοψες τότε νομίζω ότι πρέπει οι κρατήσεις να πληρωθούν εντός του ίδιου έτους με τις ΑΠΥ. Η τα πληρώνουμε όταν τις πάμε σε οριστική υπαγωγή άσχετα του πότε κόπηκε η απόδειξη?
Link to comment
Share on other sites

το τεε δεν μπορει να κανει ελεγχο ποτε πληρωθηκα βαση ΑΠΥ.....δεν εχει αρμοδιοτητα......

 

εγω τις πληρωνω οταν μπορω,,.........μπορει του χρονου να ισχυει για να γλυτωσει το 2% το τεε να γινει επι ΤΗΣ ΕΙΣΠΡΑΞΗΣ.......

 

και παλια οι επιβλεψεις οριστικη υπαγωγη ειχαν απο την αρχη ακι περιμενες και 2-3 χροναι να παρεις την αμοιβη......

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.