Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αλληλεπίδραση σκυροδέματος με όζον και ιόντα σε πισίνα


afilotimos

Recommended Posts

Ο επιβλέπων συμπίπτει με τον μελετητή;

Αν όχι, ο επιβλέπων ενημέρωσε για την έλλειψη της μελέτης ή εκτέλεσε τυφλά ότι προβλέπεται στην άδεια;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ο επιβλεπων αρχ συνεργαζεται με τον στατικο και μηχανολογο που υπογραφουν την μελετη ,αλλα αυτα εγιναν ,τωρα υπαρχει καποια αλλη προταση εκτος τα 1] κλεισιμο 2]τσιμεντοειδη UV 3] νεα πισινα πολυεστερικη η μπετον[αν επιτρεπεται στατικα]

Edited by afilotimos
Link to comment
Share on other sites

ο επιβλεπων αρχ συνεργαζεται με τον στατικο και μηχανολογο που υπογραφουν την μελετη ,αλλα αυτα εγιναν ,τωρα υπαρχει καποια αλλη προταση εκτος τα 1] κλεισιμο 2]τσιμεντοειδη UV 3] νεα πισινα πολυεστερικη η μπετον[αν επιτρεπεται στατικα]

Link to comment
Share on other sites

Από παλαιότερo post βρήκα αυτήν την πληροφορία. Δες αν αληθεύει.

 

Υγειονομική διάταξη Γ1/443 της 15/24.1.73 (φεκ 87 Β')

Έχω αυτή τη διάταξη από τον ¨υπερκώδικα¨ που χρησιμοποιώ στο γραφείο.

Θα μπορούσες να ψάξεις στην ηλεκτρονική διεύθυνση www.elinyae.gr για να τη βρεις αναλυτικά.

Πρέπει να προσέξεις το βάθος γιατί νομίζω ότι για βάθη μεγαλύτερα του 1.50μ. απαιτεί ναυαγοσώστη πράγμα δύσκολο όταν πρόκειται για κατοικία.

Link to comment
Share on other sites

aiche ευχαριστω πολυ ,θα το κοιταξω ,νομιζω οτι οι ναυαγοσωστες ειναι για δημοσιες .Το μεγαλο μου προβλημα ειναι η διαβρωση της κατασκευης . Και παλι σε ευχαριστω θερμα

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι η διάβρωση μπορείς να κινηθείς με τσιμεντοειδή και ταυτόχρονη προστασία οπλισμού.

Θα επενδυθεί η πισίνα με κάποιο πλακάκι, ψηφίδα;

Link to comment
Share on other sites

Ως γιατρός που είστε καταλαβαίνετε ότι χωρίς διάγνωση-εξέταση δεν μπορεί να δοθεί θεραπεία.

 

Εξαρτάται από το επιθυμητό αποτέλεσμα σε συνάρτηση με τη κοστολογική δαπάνη.

 

Υπάρχει η λύση των "μηδέν" ευρώ σήμερα αλλά ποιος ξέρει τι γίνεται σε 5-10 χρόνια, υπάρχει και η λύση της σημερινής δαπάνης αλλά έχω το κεφάλι μου ήσυχο για 10-20-30 χρόνια.

 

Ποια η ειδικότητας σας;

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι γιατρος για τα ματια του κοσμου ,και δεν θα προτεινα ποτε μια λυση που δεν θα ηταν η μακροβιοτερη . Οι πληροφοριες που εδωσα μπορουν να συνεχισουν την συζητηση ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η βέλτιστη λύση και γύρω από αυτή οι ακριβές και οι φθηνές.

 

Τι να πω; Γκρέμισε την και πλήρωσε κάποιον να σου κάνει μία μελέτη κατάλληλη για την περίπτωση η οποία θα αντέξει για 150+χρόνια, με τι κοστος όμως;

 

Η αναζήτηση της βέλτιστης προϋποθέτει εξέταση και διάγνωση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.