Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δεν εκτελούνται συνταγές ΤΣΜΕΔΕ


mixyak790

Recommended Posts

εγώ στέλνω ταχυδρομικά τα δικαιολογητικά (για εμβόλια των παιδιών μου κυρίως ) στο τοπικό γραφείο του ΤΣΜΕΔΕ στην Χαλκίδα και μέχρι και σήμερα εξυπηρετούμε μπορεί να μην παίρνω αμέσως τα χρήματα , αλλά γλυτώνω τις ουρές και το χάσιμο χρόνου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 31
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχει στείλει κανείς ταχυδρομικά στο ΤΣΜΕΔΕ Αθήνας?Μήπως ο κούριερ μπορεί να καταθέσει για εμάς και να πάρει αρ. πρωτοκόλλου?

Link to comment
Share on other sites

Εχει στείλει κανείς ταχυδρομικά στο ΤΣΜΕΔΕ Αθήνας?Μήπως ο κούριερ μπορεί να καταθέσει για εμάς και να πάρει αρ. πρωτοκόλλου?

Σε κάθε υπηρεσία μπορείς να καταθέσεις χαρτιά με το courier και να ζητήσεις να σου επιστρέψει τον αριθμό πρωτοκόλλου. Φυσικά θα χρεωθείς διπλά.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο GEORGE MICHAEL μπορεί να γίνει και στην Αθήνα. Αλλά δεν είναι λύση.

Ουσιαστικά πρέπει να πληρώσεις από την τσέπη σου και να περιμένεις μετά πότε θα δεήσει το ΤΣΜΕΔΕ να σου τα επιστρέψει.

Καλά κρασά δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Τα χρήματα πάντως εμένα τα έβαλαν σε 15 εργάσιμες...Δεν μπορώ να πω....Ο πατέρας μου μέσω ΕΟΠΥΥ από τον Ιούνιο ακόμα περιμένει!!!

Να λέμε και τα καλά....Μου έστειλαν και e-mail, όταν μπήκαν!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα γενικά δεν τα αργούν. Επομένως αν και χρεώνομαι ταχυδρομικά το προτιμώ Αλλώστε έτσι και αλλιώς και να πάω Αθήνα ή Χαλκίδα πάλι θα χρεωθώ και περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο μου, από εδώ και πέρα όλα αλλάζουν.....Θα τα παίρνουμε μετά από.....μήνες. Αστα να πάει.

Το γρουσούζεψα με το πόστ μου των προηγούμενων ημερών.... :smile:

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω κατι συναδελφοι

 

Πηγα σε συμβεβλημενο γιατρο του ταμειου μας και με το νεο βιβλιαριο, οπου υποτιθεται δεν πληρωνεις επισκεψη αλλα ο γιατρος κοβει ενα χαρτακι και πληρωνεται ο ιδιος απευθειας απο το ΤΣΜΕΔΕ.

 

Ο γιατρος δεν ακολουθησε αυτη τη διαδικασια, εκοψε αποδειξη και ζητησε τα χρηματα κανονικα, λεγοντας μου οτι του χρωστανε 80.000 και οτι δε θα καθεται να κυνηγαει το οποιο ταμειο για να παρει τα λεφτα του. Επομενως πηγα και εγω καικατεθεσα αποδειξη ΣΥΜΒΕΛΗΜΕΝΟΥ ιατρου και το χαρτακι στο ταμειο....Υπαρχει περιπτωση να μη με αποζημιωσουν επειδη ο γιατρος ηταν συμβεβλημενος? Εξ οσων γνωριζω αυτη η διαδικασια ακολουθειται για μη συμβεβλημενους γιατρους...

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικά τα εμβόλια του γιού μου που έστειλα πριν περίπου 1.5 - 2 εβδομάδα στο ΤΣΜΕΔΕ Χαλκίδας με τα σχετικά δικαιολογητικά που αναγράφω σε πιο πάνω πόστ , σήμερα είδα ότι είχαν πιστωθεί στον λογαρισμό μου στην τράπεζα στις 17-10-2012 Τα λέμε λοιπόν και τα καλά του ταμειου μας

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε υπηρεσία μπορείς να καταθέσεις χαρτιά με το courier και να ζητήσεις να σου επιστρέψει τον αριθμό πρωτοκόλλου. Φυσικά θα χρεωθείς διπλά.

Βασικά το έχω λίγο υπόψην.Αλλά ο κούριερ δεν θα περιμένει 3 ώρες ή σε αυτές τις περιπτώσεις απλά παίρνει μόνο αρ. πρωτοκόλλου?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.