Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανανέωση αδειών για Προσωρινούς Ενεργειακούς Επιθεωρητές


snipous

Recommended Posts

Ειλικρινά ποιος περίμενε ότι ΔΕΝ θα παραταθούν οι άδειες των προσωρινών ?? Αφου φτάσαμε να μπει Οκτωβριος και ουτε κουβέντα για τις εξετάσεις των μόνιμων...

Συνάδελφοι, στην Ελλάδα ζούμε ! Εγω προσωπικά δεν περίμενα κάτι καλύτερο...Έχουνε να ασχοληθούνε με τις "λιστες" τώρα οι κυβερνώντες, με τα πιστοποιητικά θα ασχολούνται ?? Βαρέσανε μια παράταση για ένα χρόνο για να μην τους ζαλίζουμε βρε αδερφέ !

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι εγώ κατάφερα την τελευταία φορά και πήρα την άδεια του προσωρινού, ενώ παράλληλα παρακολούθησα και τα σεμινάρια για μόνιμους. Το θέμα είναι ότι οι τιμές έχουν πέσει σε τόσο εξευτελιστικό επίπεδο... που έχω φτάσει στο σημείο να ντρέπομαι πλέον που κάνω αυτή την δουλειά. Και το χειρότερο είναι ότι θα δώσουμε εξετάσεις οι οποίες θα είναι και δύσκολες απ΄΄ ότι μαθαίνω!!!! Σε όλα αυτά έρχεται να προστεθεί και το γεγονός ότι το ενεργειακό πιστοποιητικό θα καταργηθεί με την μορφή που είναι σήμερα και θα βγαίνει απλά με ελάχιστο κόστος ανάλογα με την ηλικία του διαμερίσματος. Μηχανικό θα φωνάζουν μόνο όσοι θέλουν να αναβαθμίσουν ενεργειακά το σπίτι τους!!! Η σοβαρότητα του κράτους σε όλο της το μεγαλείο....

Link to comment
Share on other sites

Οταν γίνουν οι εξετάσεις και "απελευθερωθεί" το επάγγελμα......δεν θα υπάρχουν ΠΕΑ....Και γαμώ τα κράτη έχουμε..Ολα ρολόι...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

το καλο ειναι οτι δεν χρειαζεται να δωσω εξετασεις μεχρι του χρονου.....γιατι λεει οι προσωρινοι θα ισχυουν ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ με τους νεους μονιμους.......καποια στιγμη θα πουν οσοι προσωρινοι κανανε σεμιναρια ειναι ΜΟΝΙΜΟΙ και τελειωσαμε χωρις εξετασεις........

 

χωρις πλακα αυτες τις εξετασεις δεν τις μπορω με τιποτα..... :shock:

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι κανένας προσωρινός δεν πρόκειται να παρακολουθήσει σεμινάρια για τουλάχιστον 1 χρόνο....Τρελλός είναι ή δεν έχει κάτι άλλο να κάνει?

Link to comment
Share on other sites

εγω τα πληρωσα απο αρχες γεναρη :razz:

δεν πειραζει να ενισχυσω και εγω την αρπαχτη των ΚΕΚ.......ηταν ευκαιρια και γιατι ειχα καθολου δουλεια τοτε περναγε η ωρα αντι να κατεβαζω μπυρες συνεχεια.....αν και μεχρι πιτσες-σουβλακια μας φερναν οταν καναμε παυση !! :mrgreen:

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Εγω καταλαβα οτι εν γνωσει τους δεν θελουν να ξερουμε πολλα, ημιμαθεια και μονο ημιμαθεια!

Διάβασα την τελευταια εγκυκλιο που εδωσαν για τους ενεργειακους επιθεωρητες 10 φορες και ενω εννοει οτι ελευθερωνει το επααγγελμα δεν ξεκαθαριζει πουθενα αν η εμπειρια τελικα λαμβανεται υποψη.Και ρωταω καποιος που εχει λιγο καιρο που εχει γραφει στο τεε και θελει να παρακολουθησει τα σεμηναρια,οπως την περιπτωση τη δικια μου,αξιζει να παει να τα κανει η σε κανενα μηνα θα πουν οτι μονο οσοι εχουν διετη αποδεδειγμενη εμπειρια τελικα εχουν το δικαιωμα να δωσουν εξετασεις!να μη σταξουμε και τζαμπα λεφτα! Υπαρχει καποιος που να μπορει να βοηθησει;

Link to comment
Share on other sites

Στον τελευταίο νόμο ''Ενεργειακή απόδοση κτιρίων'' δεν υπάρχει το θέμα της εμπειρίας, εκτός και αν κάτι αλλάξει κατά την διάρκεια της συζήτησης στην Βουλή. Ο νόμος υπάρχει

ακόμα στο opengon.gr

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.