Μετάβαση στο περιεχόμενο

Inverter κυκλοφορητής


zio7

Recommended Posts

μιας και ο δικος μου κυκλοφορητης κάνει "νερά" τελευταια, μου πρότεινε ο υδραυλικος να κινηθώ σε inverter κυκλοφορητη μαρκας Wilo ή Grundfos και όπως βλέπω ειναι απο τις κορυφαίες μαρκες. Αυτός που έχω τώρα είναι ένας DAB B56 αν το διάβασα καλά, δεν ξερω σε ποια κατηγορία βρίσκεται, αλλα ειναι η δευτερη φορα που βγάζει προβλημα, αν και απο ότι είδα δεν ειναι και απο τους φτηνους, σχεδον στην τιμη του wilo!

Θα δω τους δυο παραπανω που αναφερατε και αν υπαρχει και τριτος αξιολογος στην ιδια κατηγορια τιμης θα ηθελα να μου τον προτείνεται

Εχω τριώροφη μεζονετα με ξεχωριστες ηλεκτροβανες ανα οροφο.

Link to comment
Share on other sites

Ο panos ουσιαστικά είπε πως ο Wilo Stratos Pico είναι inverter "έχουν τη λειτουργία auto-adapt" = αυτόματη προσαρμογή ταχύτητας ανάλογα με το φορτίο,

ενώ ο Yonos Pico " έχει τρεις βαθμίδες και δεν έχει λειτουργία dynamic adapt" .

Είναι κυκλοφορητής με τρεις ταχύτητες -προεπιλέξιμες βαθμίδες στροφών - όπως λέει.

Ένας σύγχρονος κυκλοφορητής, με εύκολη τοποθέτηση και εξελιγμένες ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

σε επιθεώρηση σε πολυκατοικία με μονοσωλήνιο και αυτονομία ανα διαμέρισμα,με λέβητα 150kw στο λεβητοστασιο έχει κυκλοφορητή wilo stratos 40/1-12.

a.όλοι οι stratos δεν είναι inverter?

b. αρα είμαι κατηγορια αυτοματισμών Γ?

γ. εχει P1=21W- 450W. τα 450 δεν επιμερίζω στα βοηθητικά;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.