Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μελέτες που μπορεί να εκπονήσει ένας ΗΜΜΥ ΕΜΠ


akfo7

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους,

 

Καταρχάς δεν είμαι σίγουρος αν δημοσιεύω το παρών θέμα στη κατάλληλη κατηγορία. Είμαι διπλωματούχος Ηλεκτρολόγος Μηχανικός & Μηχανικός Η/Υ Εθνικού Μετσόβιου και ήθελα να ρωτήσω τι μηχανολογικές και ηλεκτρολογικές μελέτες μπορεί να εκπονήσει ένας μηχανικός με την δικιά μου ειδικότητα ?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

ότι όλοι οι μηχανολόγοι και οι ηλεκτρολόγοι από πολυτεχνείο τα επαγγελματικά δικαιώματα είναι πανομοιότυπα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα μου πει κάποιος τι είναι επιτέλους το επάγγελμα του ραδιοηλεκτρολόγου για το οποίο πρέπει να εγγραφούμε οι ΗΜΜΥ στη Δνση Επικοινωνίας;

 

Το ξεκίνησα σαν θέμα αλλά δεν πήρα καμμιά απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για το συγκεκριμένο θέμα του ραδιοηλεκτρολόγου, είχαμε επίτιμο μέλος στο φόρουμ που θα μπορούσε να σε βοηθήσει. Τους τελευταίους μήνες έχει χαθεί δυστυχώς :mrgreen: :mrgreen:

 

Όλοι οι ΗΜΜΥ έχουν τα ίδια δικαιώματα. Οι ΗΜΜΥ ΕΜΠ όμως μπορούν επιπλέον να εκπονήσουν πάσης φύσεως μελέτη. Από Στατική, μέχρι KAI Ελεονόρα. :D

Edited by Earl
Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμένο θέμα του ραδιοηλεκτρολόγου, είχαμε επίτιμο μέλος στο φόρουμ που θα μπορούσε να σε βοηθήσει. Τους τελευταίους μήνες έχει χαθεί δυστυχώς :mrgreen: :mrgreen:

 

 

αλήθεια που είναι αυτή η ψυχούλα...?

Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμένο θέμα του ραδιοηλεκτρολόγου, είχαμε επίτιμο μέλος στο φόρουμ που θα μπορούσε να σε βοηθήσει. Τους τελευταίους μήνες έχει χαθεί δυστυχώς :mrgreen: :mrgreen:

 

Όλοι οι ΗΜΜΥ έχουν τα ίδια δικαιώματα. Οι ΗΜΜΥ ΕΜΠ όμως μπορούν επιπλέον να εκπονήσουν πάσης φύσεως μελέτη. Από Στατική, μέχρι KAI Ελεονόρα. :D

 

Επειδή δεν έχω την παραμικρή ιδέα για το τι ακριβώς είναι, θα έκανα με χαρά δεκτή και οποιαδήποτε μικρή σοφία σας άφησε ο συγκεκριμένος... Πραγματικά απλώς θέλω να καταλάβω χοντρικά σε τι πεδία εμπλέκεται αυτό το κομμάτι της δουλειάς μας

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κάτι πραματάκια...... http://www.yme.gr/index.php?tid=398

http://www.saregr.gr/index.php?category=2&page=43

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.