Μετάβαση στο περιεχόμενο

The Ταρατσόνι Project


HighLow

Recommended Posts

Κύριοι, ξέρω σε ποια περιοχή ειναι, χτύπησα τήλ σε γνωστό μου στη πολεοδομία, αυριο θα μας έχει φωτό ο κ.HighLow απο τα συντρήμια του σπιτιού του.

 

 

Πωωω και δε φορούσα και κουκούλα όταν κατέδιδα

Link to comment
Share on other sites

καλά giannour χαλάρωσε λίγο....

 

ακούς εκεί συντρίμια του σπιτιού του

το σπίτι του καθενός είναι ιερό πράγμα

για ηρέμησε λίγο

Edited by chrisven
Link to comment
Share on other sites

Πωωω και δε φορούσα και κουκούλα όταν κατέδιδα

 

Έχουμε και δωσίλογους εδώ μέσα βλέπω :mrgreen: ... Ώρα τώρα να πλακώσουν και οι μαυραγορίτες :smile:

Link to comment
Share on other sites

ήρεμος ειμαι... 8-)

 

Ιερό πράγμα το σπίτι έχεις δίκιο, οπως και να έχει κουκούλα δε φορούσα.

 

Έχουμε και δωσίλογους εδώ μέσα βλέπω :mrgreen: ... Ώρα τώρα να πλακώσουν και οι μαυραγορίτες :smile:

 

Μη με μπερδεύεις με δωσιλόγους άλλο το ένα άλλο το άλλο, εγώ ειμαι ένας απλός καταδότης....ααα ολα και ολα, εχουμε και μια τιμή κύριος :mrgreen: :mrgreen:

Edited by giannour
Link to comment
Share on other sites

Μη με μπερδεύεις με δωσιλόγους άλλο το ένα άλλο το άλλο, εγώ ειμαι ένας απλός καταδότης....ααα ολα και ολα, εχουμε και μια τιμή κύριος :mrgreen: :mrgreen:

 

Καλά ντε , μη βαράς :smile:

Link to comment
Share on other sites

Τι καταγγελίες σε Πολεοδομία και παλιομοδίτικες απόψεις? Αλλού είναι ο πόνος....

Ενημέρωση του από κάτω ιδιοκτήτη ότι σύντομα το ταβάνι του θα ποτίζεται για χάρη του κήπου άνωθεν και ενημέρωση των υπόλοιπων ιδιοκτητών ότι κατασκευάζεται αυθαίρετο δώμα στη ταράτσα (έτσι γενικά για να πιάσει...).

 

Σοβαρά τώρα, HighLow σκέψου πολύ καλά τι θα κάνεις.

Διάβασε τα post #8 και #10 και πράξε αναλόγως.

Σε περίπτωση καταγγελίας θα πληρώσεις περί τα 24.000 ευρώ. Έχω να σου πω αρκετές περιπτώσεις ιδιοκτητών που καλή ώρα πείραζαν τα δώματα τους και βρέθηκαν όχι μόνο με ανάλογα πρόστιμα αλλά και διανυκτέρευση στο τμήμα λόγω αυτοφώρου.

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενθουσιάστηκα.....ήθελα να το σχολιάσω λέξη λέξη.... γι αυτό συγχωρέστε με για τις μπλέ παρεμβολές μου στο κείμενο του HighLow.......

 

Έχω ιδιόκτητα (να 'ξερες και ότι ΔΕΝ είναι ιδιοκτησία σου καλά θα ήτανε.....) 60 m2 στην ταράτσα της πολυκατοικίας. (σχεδόν η μισή ταράτσα). Από το 2004 υπάρχει στέγαστρο (Δήλωση παλαιότητας για τον υπολογισμό του ΝΕΟΥ προστίμου... για πες... για πες....) με ραμποτέ από κάτω και κεραμμύδι (όπως λέμε... μύδι, στρείδι...) από πάνω. Επίσης μου ανήκει και το δώμα το οποίο περιέχει τουαλέτα και έναν χώρο για αποθηκούλα (ξέχασες να μας πεις....αυτό από πότε???). Το χώρο γενικά μπορείτε να τον δείτε στις φωτό.... (Αμ τον βλέπουμε!!!! Εμείς και κάμποσοι χιλιάδες ακόμα......πιθανότατα και οι "ΑΜΕΣΩΣ ενδιαφερόμενοι".... θα μπορούσες επίσης να το κοινοποιήσεις και με email στο ΥΠΕΚΑ.... δεν είναι καθόλου κακή ιδέα!!!! )

 

Ξεκινάω διαμόρφωση του χώρου που θα διαρκέσει αρκετούς μήνες (σωστά!!!! η αλήθεια είναι ότι πρέπει να δώσεις κάμποσο χρόνο στην Υπηρεσία Δόμησης που βρίσκεται υπό κατάληψη σήμερα και ποιός ξέρει πότε θ΄ανοίξει......) που περιλαμβάνει κλείσιμο της πέγκολας (μάλιστα... το δεύτερο όνομα του στεγάστρου είναι πέγκολα ή ξέχασες να φωτογραφίσεις την πέγκολα???.... πεΓΚολα.......δηλ. όπως λέμε ΠέΓΚυ Ζήνα ????.....) από κάτω και δημιουργία δωματίου και μετά διαμόρφωση του εξωτερικού χώρου σε κήπο...

 

Σκέφτομαι ότι θα ήταν καλή ιδέα να ενημερώνω το post αυτό καθώς θα προχωράνε οι εργασίες (και με φωτογραφίες) ( ΜΟΝΟ καλή??? ΤΕΛΛΛΕΙΑ .......γιατί να παιδεύονται να ψάχνουν αεροφωτογραφίες και άλλα στοιχεία οι ενδιαφερόμενοι......όταν μπορούν να τα βρουν "στο πιάτο" ????) και φυσικά να έχω και τη γνώμη σας σε προβλήματα που θα προκύψουν... (ΦΥΣΙΚΟΤΑΤΑ!!!!!........τον αριθμό τραπεζικού λογαριασμού για την κατάθεση αμοιβής στον δίνουμε εδώ ή κατ' ιδίαν επειδή είναι και προσωπικό δεδομένο?)

 

Από αύριο νεότερα... (Αδημονούμε ομαδικώς.... τόσο εμείς... όσο και οι αρμόδιες υπηρεσίες!!!! 8-) 8) )

 

 

 

Τι άλλο να πω??? Πιο Ελληνάρας... πεθαίνεις!!!!!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Edited by Kapa
Link to comment
Share on other sites

Α) Για κάποιους λόγους που δε θα αναλύσω είναι νόμιμο.

Β) Η κατασκευή θα γίνει με ελαφρά υλικά (περι στατικότητας και ασφάλειας).

Γ) Ο σκοπός μου είναι να συγκεντρώσω σε ένα post κάποιες λύσεις που θα βρω στην πορεία, για χρήση κάποιου άλλου που θα ήθελε -και μπορεί- να κάνει κάτι τέτοιο. Όχι να καβατζώσω διαδικτιακή επίβλεψη και μελέτη.

Δ) Λούης δε γίνομαι, μπορώ να απαντάω σε ό,τι με ρωτάνε.

 

Συνεχίζουμε ή να το κάψουμε;

Link to comment
Share on other sites

Α) Για κάποιους λόγους που δε θα αναλύσω είναι νόμιμο.

Β) Η κατασκευή θα γίνει με ελαφρά υλικά (περι στατικότητας και ασφάλειας).

Γ) Ο σκοπός μου είναι να συγκεντρώσω σε ένα post κάποιες λύσεις που θα βρω στην πορεία, για χρήση κάποιου άλλου που θα ήθελε -και μπορεί- να κάνει κάτι τέτοιο. Όχι να καβατζώσω διαδικτιακή επίβλεψη και μελέτη.

Δ) Λούης δε γίνομαι, μπορώ να απαντάω σε ό,τι με ρωτάνε.

 

Συνεχίζουμε ή να το κάψουμε;

 

Α) Μην το αναλύσεις και μας ανοίξεις τα μάτια......

Β) Που θα σου υποδείξει ποιός?????

Γ) Πάντα με συγκινούσε ο αλτρουϊσμός των ανθρώπων....

Δ) Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι κάποιος από ΕΔΩ θα περιμένει να μάθει ρωτώντας σε ????

 

 

Ειλικρινά.... τι από τα δυο πιστεύεις ότι υπάρχει πιθανότητα να γίνει?

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.