Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γενικό Διάγραμμα Δικτύων


spyroudim

Recommended Posts

Αναφέρεται στο

 

Προδιαγραφές μελετών για έκδοση οικοδομικών αδειών

Αποφ-82070/98/2-12-89 Αποφ-82070/98/89

Εγκ-98/89 [ΙΣΧΥΕΙ απο 2-12-89]

......

.......

από το 1989 ισχύει δηλαδή

Ενδιαφέρον. Είμαι περίεργος αν έστω το 1% των οικοδομικών αδειών που έχουν εκδοθεί από το 1989 έως και σήμερα το έχουν.

Μου θυμίζει το σχέδιο λεπτομερειών κουφωμάτων που προέβλεπε από τον ΓΟΚ ο Τρίτσης και μετά ατόνησε και δεν το ζητούσαν πια.

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, ο συγκεκριμένος υπάλληλος το παραπάνω διάγραμμα το ζητάει για την πληρότητα του φακέλου με τον νέο τρόπο έκδοσης οικοδομικών αδειών και το ζήτησε και από εμένα που είμαι με τον προηγούμενο τρόπο. Δεν νομίζω σε καμία άλλη πολεοδομία της Ελλάδας να ζητήσουν κάτι παρόμοιο.....

Σας ευχαριστώ πολύ....

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις οικ. άδειες που έχω κάνει, στα ΗΜ, το έβαζα και το ζητούσανε.

Περίεργο μου φαίνεται να μην είναι γνωστό.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στις πολεοδομίες Αγ. Παρασκευής - Περισσού - Μαρκοπούλου και Παλλήνης που έχω θητεύσει, ΠΟΤΕ μου δεν το ζήτησαν

Παράληψη ή άγνοια του μηχανολόγου ?

Αλλα για να λέει ο hkamp οτι το ζητούσαν, θεωρώ οτι ήταν παράληψη .... :smile: :-)

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά είχα κάνει κάτι τέτοιο για δημόσιο έργο, σε τεχνικό γραφείο που δούλευα, αλλά τα στοιχεία για τα διερχόμενα δίκτυα τα είχε συγκεντρώσει άλλος συνάδελφος.

Το μόνο εύκολο, είναι του δικτύου της ΕΠΑ και της ΔΕΗ αν είναι εναέριο. Για τα υπόλοιπα υπόγεια δίκτυα που να βρεις αποσπάσματα σχεδίων ώστε να πάρεις τα στοιχεία που χρειάζονται; Κι αν τα έχουν αποτυπωμένα σωστά και αν είναι ενημερωμένα, γιατί μπορεί και να' ναι πανάρχαια.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Εχθές ζήτησαν και από εμένα Γενικό Διάγραμμα Δικτύων. (βλέπω ότι ο συνάδελφος spyroudim είναι από τα Τρίκαλα, άρα μάλλον πέσαμε στον ίδιο υπάλληλο)

Δεν μου έχει ξαναζητηθεί, δεν το είχα καν υπ'όψιν.

Άρα μάλλον πρέπει να δείξω δίκτυο ύδρευσης, αποχέτευσης, δεη, οτε, αέριο.

Η απορία μου είναι, ΠΩΣ θα τα βρω όλα αυτά;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.