Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευή W.c ή κουζίνας-άκι σε υφιστάμενο γραφείο


Recommended Posts

Χρειάζεται άδεια δόμησης ή κάτι άλλο για κατασκευή w.c ή κουζίνας-άκι σε υφιστάμενο γραφείο; (με τον ΓΟΚ χρειαζόταν καθώς υπήρχαν αλλαγές στα μηχανολογικά).

Με τον ΝΟΚ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έστω κάποια άποψη;

Ευχαριστώ

 

 


Μη κάνεις σε παρακαλώ διαδοχικές απαντήσεις για να έχεις απάντηση. Η συμμετοχή των υπολοίπων σε θέματα είναι προαιρετική, στον ελεύθερο χρόνο τους και σε θέματα που μόνοι τους αξιολογούν ότι χρήζουν απάντηση.

Didonis

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Και ναι και όχι, ούτε στον ΓΟΚ ήταν πάντα απαιτητό. Η συνθήκη περί μηχανολογικών δεν είναι δεδομένη. Εξαρτάται και από άλλους παράγοντες.

Κάνε μια καλή ανάγνωση του ΝΟΚ και των απαιτούμενων αδειών για διάφορες παρεμβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

ok, ζητώ συγνώμη

Τον ΝΟΚ καθώς τις τυχόν εργασίες που χρειάζονται άδεια δόμησης ή απλή ενημέρωση, τον έχω διαβάσει και δεν έχω βρει κάποια απάντηση στο ερώτημά μου.

Γι' αυτό το έθεσα ως θέμα μήπως κάποιος το έχει αντιμετωπίσει

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από τις σημερινές Τεχνικές Οδηγίες εφαρμογής του ΥΠΕΚΑ :

 

"Οι εργασίες εσωτερικών διαρρυθμίσεων που δεν θίγουν τον φέροντα οργανισμό του κτιρίου και δεν τροποποιούν τις εγκαταστάσεις αυτού, δεν απαιτούν την έκδοση άδειας δόμησης."

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.