Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράβολο - Τελικό πρόστιμο


Recommended Posts

Η έκπτωση του 10% δεν είναι ακόμα εφικτή από το σύστημα του ΤΕΕ για όσους έχουν καταβάλει το 30% του συνολικού προστίμου.

Ταυτοχρόνως καταβληθέντα πρόστιμα με άλλους νόμους (π.χ. 3843 κ.λπ.) μπορούν να συμψηφιστούν σε δηλώσεις 4014 (όταν πρόκειται για το ίδιο ακίνητο και η ίδια "αυθαιρεσία" συμπεριλαμβάνεται στη δήλωση) όταν η δήλωση αυτή είναι σε κατάσταση προσωρινής υπαγωγής και για μια μόνο φορά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 45
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ιάσονα καλά τα λες όμως το θέμα είναι αν αφαιρούνται από τις πρώτες δόσεις....δηλαδή θεωρητικά ο πελάτης μου εμένα με αυτά που έχει πληρώσει παλαιότερα, έχει καταβάλει το 30%, οπότε θα έχει την έκπτωση του 10%?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Στον νέο νόμο για τα αυθαίρετα  γνωρίζετε εάν προβλέπεται καταβολή παραβόλου και έκδοση οικοδομικής αδείας εντος τριετίας ? όπως στον 4014/11

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Συνάδελφοι καλημέρα,

Έχω μια απορία σχετικά με την έκπτωση που μπορεί να έχει κάποιος πελάτης μου.

Είχε ενταχθεί στο ν 4014 μία εβδομάδα πριν κλείσει το σύστημα διαχείρισης δηλώσεων. Είχε πληρώσει ΜΟΝΟ το παράβολο του κανονικά κι μετά μου ζήτησε να κάνω την αίτηση για τον 4178. Υπάρχει κανένας τρόπος να του δοθεί  έκπτωση εάν θέλει να αποπληρώσει το σύνολο του προστίμου;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.