Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με υγρασία σε ταράτσα


Hermitage

Recommended Posts

Ασταρωμα δεν θελει?

Ποιος το λεει?

Διαβασε καλυτερα το φυλλο ιδιοτητων του προιοντος.

 

Τελικα αστοχησε το υλικο ή οχι?

 

Το παλιο ακρυλικο πως το εβγαλλες?

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

πσσσστ,

κρητικάρε έχει ξαναγίνει και παλαιότερα η κουβέντα για το συγκεκριμένο αστάρι,για θυμήσου...Και επί της ευκαιρίας ξαναδιάβασε και εσύ λίγο το κίτρινο τεχνικό φυλλάδιο,κάτι θα ανακαλύψεις!

Υπάρχει λύση για τις λακούβες σου κύριε εκπαιδευτικέ ,αλλά όπως καταλάβατε ,κανένας δεν έμαθε χωρίς προηγουμένως να διδαχθεί και να κάνει λαθάκια.Εμένα ακόμα με πονάει το αυτί μου από τον καθηγητή των μαθηματικών,ένα χρόνο μου το τράβαγε για να μάθω!Φωνάξτε κάποιον ειδικό που γνωρίζει και το πρόβλημα δεν είναι μόνο εκεί που ψάχνετε.

Link to comment
Share on other sites

Το θυμαμαι σιδερα.

Εχουμε γεμισει θεματα με στεγανωσεις.

 

Το ζουμι ειναι οτι η εταιρεια αναφερει μεν οτι σαν ασταρι μπορει να μπει το ιδιο το υλικο με καποιο ποσοστο αραιωσης, αλλα παρακατω που εχει τα πιστοποιημενα συστηματα κατα ETAG κτλ σε στελνε στον καταλογο των ασταριων..!!!

 

 

Εγω αμφιβαλλω αν εγινε η προετοιμασια οπως επρεπε.

Παλιο ακρυλικο ακουω και δεν μαρεσει.

Link to comment
Share on other sites

μια καλή λύση είναι να βάλεις πλακάκια... και σωστή ρύση θα δώσεις ώστε να φεύγουν τα νερά και δεν θα περνάει υγρασία ...επίσης είναι καλό και για το καλοκαίρι αν το πλακάκι είναι άσπρο δε θα τραβάει την ζέστη ... και το βάρος kg/τετραγωνικό m είναι περίπου 5-6 ... ελπίζω να σε βοήθησα !!!

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα το παλιο ακρυλικο βγηκε με μηχανικο τροπο.Το καινουργιο υλικο δεν δειχνει καμια αλλοιωση δηλ.

ξεφλουδισμα η κατι τετοιο.Αν εκανα λαθος στο περασμα του υλικου,απλα ακολουθησα οδηγιες.Το κοστος με

εκανε να ασχοληθω μονος μου και δεν μου αρεσει να τραβαω αυτια.Παντος σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον σας

Link to comment
Share on other sites

Άουτςςς εγώ ,άουτςςς και εσύ.

Μόλις θα τελειώσει με το καλό αυτή η ιστορία και ξαναυπολογιστεί το συνολικό κόστος μπορεί και να με ευχαριστήσεις ψιθυρίζοντας μου κάτι τις,μάντεψε που???

ΣΤΟ ΑΥΤΑΚΙ!

 

προς όλους:

Το "ακριβότερο" είναι τις περισσότερες φορές σε αυτές τις περιπτώσεις και το φτηνότερο.

Υλικό και εργατικό και επίβλεψη εεεε!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Αυτή είναι η εικόνα της οροφής στα ντους του γυμναστηρίου που πηγαίνω.

Οι υδρατμοί υγροποιούνται στα σημεία κάτω από τις δοκίδες πλάκας chelner. Κάποια στιγμή αρχίζουν και εμφανίζονται και φαινόμενα μούχλας..

 

Υπάρχει περίπτωση μια καλή εξωτερική θερμομόνωση να λύσει το πρόβλημα;

 

Να ενισχύσουμε τον μηχανικό εξαερισμό; 

post-16383-0-24851200-1483706885_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.