Μετάβαση στο περιεχόμενο

διαρροή καπνού εντός του διαμερίσματός μου


SOFIGR

Recommended Posts

Εγω θα προτεινα να κανεις μηνυση προς καθε υπευθυνο και πρωτος υπευθυνος ειναι ο ιδιοκτητης του τζακιου. Δεν καταλαβαινω ομως το οτι απευθυνθηκες στην πυροσβεστικη και δεν εβγαλες ακρη. Αυτοι ειναι οι πλεον αρμοδιοι να σου πουν τι θα κανεις και μετα θα επιληφθει ο δικηγορος κτλ..

Link to comment
Share on other sites

SOFIGR, έχω την εντύπωση, χωρίς να είμαι γνώστης του χώρου, ότι το "σπίτι του είναι και ότι θέλει κάνει" δεν αποτελεί απάντηση, γιατί σπίτι του είναι ότι περικλείει και εσωκλείει το σπίτι του. Από τη στιγμή που "κάτι βγαίνει ", "εξέρχεται" από την οικία του και ενοχλεί άλλους είναι υπεύθυνος και υπόλογος, είτε πρόκειται για καπνούς, είτε πρόκειται για νερά, για θορύβους, για σκουπίδια, κλπ.

 

Το ίδιο πρόβλημα, διαρροής καπνού εντός του διαμερίσματος έχουμε και εμείς και δεν ξέρουμε πως να το χειριστούμε γιατί ακριβώς δεν μπορούμε να ξέρουμε τι κάνει ο άλλος στο σπίτι του και γιατί υπάρχει συνεχώς και καθημερινά μυρωδιά κάρβουνου και καμμένου ξύλου, Αυτό που μπορούμε να υποθέσουμε είναι ότι:

 

α) έχει κάνει το τζάκι εστία μαγειρέματος

ή

β) στην θέση της ηλεκτρικής κουζίνας έχει βάλει ψησταριά με κάρβουνα

 

 

(εμείς θεωρούμε ότι κάνει το "β" αλλά δεν μπορούμε να το αποδείξουμε)

 

Μήπως κάποιος γνωρίζει αν το α) και το β) είναι νόμιμα;

και πώς μπορούμε να αντιμετωπίσουμε την κατάσταση αποτελεσματικά;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.