Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαδικαστικό-νομικό ερώτημα για άδειες και αμοιβές μηχανικών


Recommended Posts

Πάντως παίδες η δικογραφία είναι κακή και ανατρέπεται έυκολα. ΟΚ. Θα πάρω δικηγόρο, εφόσον μπορεί να την πατήσουμε.

Όσον αφορά τη νομική υπηρεσία του Τ.Ε.Ε.: Έκανα αίτηση για διεκδίκηση αμοιβής πρίν από 8 μήνες και πάροτι πίεσα τη νομική υπηρεσία του Τ.Ε.Ε., αργήσανε.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές.


Για όποιον συνάδελφο το χρειαστεί η νομολογία για τις αμοιβές των μηχανικών είναι η παρακάτω:


http://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE/MyTEE/nomologia


Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Για να πραγματοποιήσετε οποιαδήποτε αλλαγή στο περιεχόμενο του κειμένου ή για να συμπληρώσετε το μήνυμα που δημοσιεύσατε, χρησιμοποιείστε την εντολή "Επεξεργασία".
Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
Manolis gon

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά 8 μήνες για να προχωρήσουν την υπόθεση; απαράδεκτο....

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται τεράστια υπομονή και διαρκείς επισκέψεις.

Σε δική μου υπόθεση έβγαλαν απόφαση σε 3 μήνες αλλά δήλωνα παρών δις εβδομαδιαίως.(+ 1 μήνα μου έφαγαν για την καθαρογραφή λόγω των επαναλαμβανόμενων απεργιών)   

Η κα Τσιγάρα είναι υπεύθυνη.

Για το δε νομικό τμήμα δεν το συζητάμε καν,μόνιμα βλέπουν υποθέσεις στα όρια παραγραφής (5αετία).

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι το θέμα μου, σχετικά με το αν μια πολεοδομία υποχρεούται να δώσει αντίγραφα φακέλλων οικοδομικής άδειας;;;;

Δεν έδινε. Έβγαλα εισαγγελική εντολή. Την πρωτοκόλλησα. Μετά από πέντε ημέρες πήραν τηλέφωνο και είπαν ότι, ΕΧΑΣΑΝ το κλειδί του αρχείου και δεν έχουν άλλο αντικλείδι. Ελπίζουν ότι, σε μια εβδομάδα θ' αποκτήσουν και τότε θα μπορούν να τα δώσουν!!!!!

Μιλάμε πια για ....πλήρη διάλυση των πάντων!!!!

 

Πάμε στοίχημα ότι, θα κλείσω δύο μήνες για να τα πάρω;;;;

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μιλάμε για πολεοδομία, για το ΤΕΕ μιλάμε. Η διαδικασία είναι πολύ απλή εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος που κολλάει (ξέρω περίπτωση που κόλλησε πάνω από χρόνο αλλά υπήρχε λόγος)

 

Βέβαια στο συγκεκριμένο θέμα που κουβεντιάζουμε, αφού έχει ξεκινήσει ο ίδιος αγωγή, η παρουσία του ΤΕΕ είναι περιττή....

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.