Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βεβαίωση μεταβίβασης


johnjohn1

Recommended Posts

Μπορει να μου θυμισει καποιος συνδελφος επειδη εχω καιρό να ασχοληθώ με το σύστημα του ΤΕΕ. Για να βγει μια βεβαιωση μεταβιβασης του 4014 για αυθαιρετο που εχει δηλωθει πρεπει να ειναι σε ολοκληρωμένη υπαγωγή για να ενεργοποιηθεί το κουμπi του συγκεκριμένου pdf?

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βγάλουμε πλεον τέτοια βεβαίωση δεδομένου οτι δεν ισχυει ο Ν.4014/11;

 

Στάλθηκε από το Nexus S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

 

 

Link to comment
Share on other sites

john john1 την εκδίδεις κι αν έχεις εξοφλήσει το 30% ως 31/5,

πας μια νέα δήλωση, καταθέτεις το pdf της Α και καταγράφεις 0 παραβάσεις (αν δεν υπάρχουν) και την εκδίδεις!

 

 

Periklis 1 ποιός το λέει οτι δεν ισχύει ο Ν.4014/11 ?

Link to comment
Share on other sites

Περικλή σου απαντάω και εδώ γα να μη μείνει αναπάντητο, ότι : δεν ισχύει πλέον το άρθρο 24 του Ν4014. και όχι ολόκληρος ο 4014 που το Κεφάλαιο Α είναι για τα περιβαλλοντικά.

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Το pdf της Α το τυπώνεις ως προσωρινή υπαγωγή, στο οποίο αναφέρεται το ποσοστό εξόφλησης. (ποιες δόσεις έχουν πληρωθεί)

Link to comment
Share on other sites

Και τι εννοει ο συναδελφος την καταθετεις, για να βγαλεις την βεβαιωση σε καινουργια δηλωση? Απλα κανεις μια καινουργια δηλωση βαζεις τα στοιχεια του ιδιοκτητη και του ακινητου, το ολοκληρωνεις και ενεργοποιειτε το κουμπι του pdf για να μπορεις να εκτυπωσεις την βεβαιωση?

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Η Δήλωση Α χρησιμοποιείται μόνο για να επιβεβαιώσει το ποσοστό του 30% του πληρωμένου προστίμου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.