Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νεα μειωμένα ειδοποιητήρια ΤΣΜΕΔΕ


gapidianak

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

..... δεν έχουμε κάποια ενημέρωση! Επίσης δε μπορείτε να μάθετε από πουθενά αλλού, αν ήταν κάτι θα το ξέραμε εμείς.

Απίστευτο!!! Κι όμως τόσο αληθινό!! 

 

Λοιπόν όσοι πληρώσατε μέχρι 30 Απριλίου θα ζητήσετε με αίτησή σας τον συμψηφισμό στο επόμενο εξάμηνο....Πολύ φοβάμαι ότι ότι πρέπει να πάτε σε κεντρικό υποκατάστημα...

 

Αυτό, το λέω εκ πείρας: Όταν γέννησε η γυναίκα μου και συνέχιζε να πληρώνει κανονικά (γιατί δεν ήξερε ότι έπρεπε να έχει μειωμένες εισφορές), έκανε εκ των υστέρων αίτηση και της συμψηφίσαν τις εισφορές...Που? Μα στο κεντρικό της Αθήνας φυσικά....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ωραία εμείς που είμαστε Κρήτη που ταχυδρομούμε είπαμε την αίτηση??:D Γιατί τι να την κάνω την επιστροφή αμά τη φάω σε εισητήρια, διαμονή, διατροφή?Η ένα μπουκαλάκι στο Ρέμο χμμ..κερνάει το τσμεδε

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση που έδωσαν σε μένα ήταν: "καλά έκανες και τα πλήρωσες, αν το δικαστήριο κάνει δεκτό το αίτημα σας τότε θα συμψηφιστούν, εάν όχι τότε θα τα ζητήσουν τα χρήματα από εκείνους που έδωσαν μειωμένα"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει: γιατί ακριβώς μερικοί περιμένετε μειωμένα ειδοποιητήρια?

Το δικό μου που ήρθε τον Μάρτιο (ή κάπου τότε) και το πλήρωσα πριν λήξει, δεν ήταν μειωμένο, αντιθέτως είχα και μια προσαύξηση.

 

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι ακριβώς είναι αυτή η μείωση?

Link to comment
Share on other sites

Τον Μάρτιο τα ειδοποιητήρια ήρθαν με τις νέες τιμές λόγω μεσοπρόθεσμου.

 

Μετά από κινητοποιήσεις κτλ λήφθηκε μία απόφαση κατά πλειοψηφία από το Δ.Σ. του ΤΣΜΕΔΕ να ανασταλούν οι αυξήσεις μέχρι την εκδίκαση από το ΣτΕ της προσφυγής του ΤΕΕ  (εναντίον των αυξήσεων) και δόθηκε παράταση στην πληρωμή από 30.04 σε 30.06.

Όλα αυτά την τελευταία εβδομάδα του Απριλίου.

Έτσι στην ανακοίνωση που βγήκε τότε έγραφε για "αποστολή νέων ειδοποιητηρίων με τις τιμές που ίσχυαν προ αυξήσεων".

 

Στη συνέχεια όμως (κάπου αρχές Ιουνίου) βγήκε μία ανακοίνωση από το ΤΣΜΕΔΕ που έλεγε ότι θα πρέπει να περάσουμε από τα υποκαταστήματα, να κοπούν τα σχετικά παραστατικά και να πληρώσουμε είτε στο ταμείο είτε σε κάποια συνεργαζόμενη τράπεζα.

Έμεινε έτσι ως απόνερο της αρχικής ανακοίνωσης να περιμένουμε νέα ειδοποιητήρια.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε να περιμένω το ειδοποιητήριο του 2013 Β εξάμηνο να έρθει μειωμένο και ίσως, ίσως, να έχει και τον συμψηφισμό από την αύξηση που πλήρωσα για το 2013 Α εξάμηνο?

 

 

(μην μεταφέρετε το post μου στο Αστεία-Ανέκδοτα...)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο κομμάτι ναι.

Το 2ο δε νομίζω...

Θα περιμένουν να συμψηφισθούν σε περίπτωση δικαίωσης του ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.