Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εμφύλιος μηχανικών για επαγγελματικά δικαιώματα


Giorgos1987

Recommended Posts

μπρεεε, στάματα να μασουλάς γμτ όταν γράφεις και μασάς τις ειδικότητες όλες…. (ΛοΛ)

 

Ο περαστικός μεχρι να καταλάβει τι θες να πεις θα ψάχνει σελίδες πριν… εμείς μάθαμε τα Οττιακα πια…

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 235
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σαν να λεμε οτι ενας  φυτοφαγος θα καταλαβει ποτε τη διαφορα γιδας-τραγου-ζυγουρι-προβατου-προβατινας :mrgreen:

 

 

οταν οι αλλοι τρωγανε βελανιδια στα δεντρα εμεις  περναμε LEPUR  ΓΙΑ ΤΗ ΧΟΛΗΣΤΕΡΙΝΗ 8-)

και αφου το LEPUR καταστρεφει και το συκωτι ας παει και το παλιαμπελο το ριχναμε και στα τσιπουρα :grin:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ασχετο .... οι μετ εξειδικευση των μηχ δεν ειναι? λολ

 

Η σχολή μεταλλειολόγων- μεταλλουργών μηχανικών αρχικά δραστηριοποιούταν παράλληλα με τη σχολή χημικών μηχανικών ΕΜΠ. Στη πορεία (αν θυμάμαι καλά κάπου το '60) διαχωρίστηκε σε αυτόνομη σχολή και τώρα αν γνωρίζω καλά χωρίζει το δίπλωμα της σε μεταλλουργού και μεταλλειολόγου.

 

Κατά τη αντίληψη μου οι μεταλλουργοί είναι κλάδος του μηχανολόγου και λιγότερο του χημικού και οι μεταλλειολόγοι είναι κλάδος του γεωλόγου μηχανικού και λιγότερο του πολιτικού μηχανικού. Στη περίπτωση του μεταλλειολόγου θα μπορούσαμε να πούμε ότι στέκεται και μόνος του ως κλάδος χωρίς να είναι απαραίτητα ειδίκευση.

Edited by civil_marios
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

τοχουμε ΞΕΣΚΙΣΕΙ στις ειδικοτητες να περνουν τα  ΓΚΑΦΡΑ οι καθηγηταδες με τα βιβλια φωτοτυπιες

και με τη δημιουργια ''νεων'' τμηματων  που χανουμε τη μπαλα ακομα και εμεις....

 

 

να οργανωθουμε παιδες γιατι σε αυτο το οργιο εχω φαει και δεν εχω ριξει ακομα και ας ειμαι ΠΟΛ.Μ :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Η σχολή μεταλλειολόγων- μεταλλουργών μηχανικών αρχικά δραστηριοποιούταν παράλληλα με τη σχολή χημικών μηχανικών ΕΜΠ. Στη πορεία (αν θυμάμαι καλά κάπου το '60) διαχωρίστηκε σε αυτόνομη σχολή και τώρα αν γνωρίζω καλά χωρίζει το δίπλωμα της σε μεταλλουργού και μεταλλειολόγου.

 

Κατά τη αντίληψη μου οι μεταλλουργοί είναι κλάδος του μηχανολόγου και λιγότερο του χημικού και οι μεταλλειολόγοι είναι κλάδος του γεωλόγου μηχανικού και λιγότερο του πολιτικού μηχανικού. Στη περίπτωση του μεταλλειολόγου θα μπορούσαμε να πούμε ότι στέκεται και μόνος του ως κλάδος χωρίς να είναι απαραίτητα ειδίκευση.

 

μαλιστα αυτο που θελα μου το πες +1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια τα απόλαυσα όλα.

Ασχολούμαι στο χώρο των αντλιών 23 χρόνια τώρα και έχω δει αρκετά όμορφα πράγματα.Περιβαντολόγους, ΠΜ, χημικούς μηχ. κλπ. Πριν πολλά χρόνια έτυχε να πάω αμερική για σεμινάρια 2 εβδομάδων και ήταν οι μόνες δύο εβδομάδες στην επαγγελματική μου ζωή που ένιωσα τεχνικός. Εδώ ακόμα κρίνομαι από την σχολή που τέλειωσα και όχι από αυτά που γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

στο ελευθερο επαγγελμα κρινεσαι απο ΑΥΤΑ που ΞΕΡΕΙΣ και ΦΥΣΙΚΑ να μπορεις να τα ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΑΞΗ....

 

σε οτι αφορα το ΔΗΜΟΣΙΟ υπαρχουν τα στεγανα....

Link to comment
Share on other sites

για να καταλαβω ομως @SPY βρισκεις λογικο ο μετ να κανει φβ???

 

Όχι είπαμε όπου υπάρχει πρόσκαιρα δουλειά πέφτουν όλοι σαν τις ακρίδες.

Kαι υπάρχει και δεύτερη παρόμοια σχολή με τους μεταλλειολόγους , το ορυκτών πόρων στην Κρήτη.

Το ίδιο έγινε με τον 3843 και τους Η/Χ , τα αυθαίρετα κτλ...

 

 Ας δούμε το μέσο όρο των μηχανικών ανά κατοίκους στις υπόλοιπες Ευρωπαικές χώρες.

Πρέπει να έχουμε τους 3πλάσιους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.