Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα διάταξη για τους προσωρινούς Ενεργειακούς Επιθεωρητές


deligiannis

Recommended Posts

με τα χαρτια των λεβητων και κλιματισμου θα κλεισω ενα κενο στον τοιχο

 

τι U να χουν????

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν είχα κάνει τίποτε μέχρι τώρα, αλλά μέσα σε μία εβδομάδα μου είπαν πέντε(5) γνωστοί μου που θέλουν να τρέξουν το "εξοικονομώ".

Συνολικά 1100+ΦΠΑ τα πρώτα ΠΕΑ και 1250+ΦΠΑ αμοιβή συμβούλου και 1100+ΦΠΑ το δεύτερο ΠΕΑ.

Πιστεύω ότι απόσβεσα τα πάντα! Και ...αξίζει τελικά, αν κι εγώ το είχα σνομπάρει! Μπορεί να αργήσεις να πάρεις όλα τα λεφτά, αλλά αξίζει όπως και να τα υπολογίσουμε!

ΠΕΑ όμως με 50Ε δεν βγάζω.

Edited by vlasis13
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Βγάζουν άλλοι ... εκεί είναι το πρόβλημα!!!

Ενημερώθηκα ότι συνάδελφοι βγάζουν ενεργειακό πιστοποιητικό &  βεβαίωση του Ν 4178/2013 με 100 ευρώ .

Άντε να πάμε μπροστά μετά .

Link to comment
Share on other sites

Το ότι έχουν "καταργηθεί" τα ΠΕΑ στις μισθώσεις πρέπει να το υπολογίσει και αυτό κάποιος. Πράγματι οι μόνες καλές δουλειές είναι από εξοικονομώ, αλλά και αυτό μέχρι πότε?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εμεις οι μηχανικοι μπορουμε να γινουμε επιθεωρτητες μονο κτιριων ετσι ,δε χρειαζονται οι αλλες κατηγοριες ? δηλαδη λεβητες και εγκταστασεις  κλιματιστικων ;  τα τελευταια αναφερονται μονο για μηχανολογους ;

Edited by ioannis1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.