Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κυκλοφοριακη συνδεση.


Recommended Posts

Καλημερα στο φορουμ. Εχω μια περιπτωση εργοστασιου που φτιαχνει τουβλα κτλ με προσωπο επι επαρχιακης οδου με υφισταμενη κυκλοφοριακη συνδεση απο το 87-88. Ζητανε τωρα στον ιδιοκτητη να τροποποιησει την κυκλοφοριακη συνδεση για να συμφωνει με τα οσα αναφερει το 119Α/2006.

 

Υπαρχει καποιος τροπος να γλυτωσεις την αλλαγη? (με τον σκεπτικο οτι υπαρχει ηδη συνδεση)

 

Επισης τιποτα αλλο περα απο το φΕΚ 119Α/2006 (και οτι αυτο τροποποιει) υπαρχει το οποιο πρεπει να εχω υποψην μου?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Θα διαβασω την εγκυκλιο.

 

Να προσθεσω μια ακομη ερωτηση στον αρχικο μου κειμενο:

 

Αν το γεωτεμαχιο εχει προσωπο και σε δρομο διανομης στην πισω του πλευρα μπορω να μεταφερω εκει την εισοδο εξοδο του εργοστασιου και να τελειωσει το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

αν ¨ο δρομος της διανομης"  οδηγει στην Επ.Ο. τοτε ειναι συμβαλουσα κ θα πρεπει η ΕΙΣΟΔΟΣ_ΕΞΟΔΟΣ πλεον να απεχει συγκεκριμενη ελαχιστη αποσταση απο την συμβολη των 2 οδων. Αν ειναι απλα οδος σε πισω 2ο προσωπο του γηπεδου σου ναι σαφως μπορεις να διεκδικησεις νεα κυκλοφοριακη συνδεση εκει (την αλλη δεχεσαι να καταργηθει; γιατι σου ζητανε τροποπιηση της υφισταμενης; αλλαζει κατι στα δεδομενα με τα οποια δοθηκε-εγκριθηκε η αρχικη)

Edited by als
Link to comment
Share on other sites

χωρίς  να  γνωρίζω πολλα για το θεμα

 

πια υπηρεσία το ζηταει αυτο; Αδεια απο Δ/νση αναπτυξης εχει ετσι;

 

η Δ/νση αναπτυξης ζηταει μονο σε εθνικη οδο κυκλοφοριακή συνδεση. Ετσι λεει ο νομος που αδειοδοτεί αυτη τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

ισχύει πλέον για όλα τα εκτός σχεδίου και το ζητάνε οι πολεοδομίες για έκδοση Αδειας δόμησης

κανονικά πρέπει να τη ζητάει και η δνση ανάπτυξης

βάσει της εγκυκλίου που κοινοποίησε ο giorgosv

Link to comment
Share on other sites

μπα δε τη ζητανε. Μαλιστα ο νομος της αναπτυξης βγηκε πολυ μετα. Το 2011. Και το ερωτηματολογιο και τα δικαιολογητικα που υπαρχουν στο παραρτημα μονο για εθνικη οδο λενε.

 

Οποτε τους πιανουν μονο αν φτιαξουν κτηριο...  

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.