Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξετάσεις ΤΕΕ


Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Είμαι Διπλωματούχος Ηλεκτρολόγος Μηχανικός & Η/Υ (Ενεργειακός) και ήθελα να σας ρωτήσω επειδή σκέφτομαι να δώσω τώρα εξετάσεις για άδει ασκήσεως επαγγέλματος τι παίζει με αυτές ; 

Σκέφτομαι να δώσω ή Πάτρα (όπου και τελείωσα) ή Αθήνα .. Τι περίπου ρωτάνε ; Κατά πόσο είναι αυστηρά τα πράγματα ;

 

Προτιμότερο είναι να δώσω Αθήνα ή Πάτρα που τέλειωσα ; Γιατί για Αθήνα έχω ακούσει κάποιες ακραίες περιπτώσεις εξεταστών !

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Link to comment
Share on other sites

της πλάκας είναι (τουλάχιστον προ 7ετίας που έδωσα εγώ)

απλά σκέψου ότι αν γραφτείς ΤΕΕ, καπάκι θα πρέπει να γραφτείς και ΤΣΜΕΔΕ (και να το πληρώνεις φυσικα)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και από μένα,

 

αν επιλέξουμε να εξεταστούμε πάνω στη διπλωματική μας εργασία, πάμε με powerpoint για παρουσίαση

της διπλωματικής ή απλά κάνουν ερωτήσεις ας πούμε?

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην πας με laptop και κουστούμι..... :smile:

Ακου φίλε, θα βάλεις το τζινάκι σου, κανά μπλουζάκι και θα πας....Θα κάτσεις 5 λεπτά μέσα, θα σε ρωτήσουν γιατί επέλεξες αυτή την διπλωματικά, πως τα βλέπεις τα πράγματα...και θα φύγεις. Τώρα με την κρίση δε, παίζει να σε κεράσουν και κανά καφέ που τους έκανες την τιμή να γραφτείς στο ΤΕΕ....Τόσα λεφτά επενδύουν σε σένα...

Link to comment
Share on other sites

Να δώσεις στην πόλη που τελείωσες, όχι σε άλλη (πχ από Πάτρα στην Αθήνα).

Τα μοναδικά άτομα που ξέρω να κόπηκαν ποτέ, ήταν από "αλλαγή" πόλης.

 

Κατά τα άλλα, "χαλαρότης χαλαροτήτων τα πάντα χαλαρότης"!

Edited by dimitrispsi
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.