Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εφαρμογές μη καταστροφικού ελέγχου


 

Recommended Posts

mc raster θα έπρεπε να καταλαβεις ότι είμαι άνθρωπος που δεν απορίπτω και δεν συμφωνω αν δεν ερευνησω κάτι και πειστώ.

Δεν το ξέρω το μηχάνημα αλλά πές  μου .

Τυπώνει  ? αν όχι, πώς θα το παρουσιάσεις στον πέλάτη ? με τα λόγια ..... Δηλ σαν αυτούς που ξεκίνησε αυτή η συζήτηση

Το φ16 που δίνει έχει μπόλικο μέταλλο .... και μαγνητισμό.  

Γιατι δεν μας λέει πως ειναι η συμπεριφορά του σε πχ. φ8-10  με πολύ λίγο μαγνητισμο... 

Μονο με ένα δέκτη σημειακό δεν γίνετε δουλεια... Οτιδήποτε παρεμβολή υπάρχει μέσα (καρφιά, καλώδια....)μέσα θα στο δείχνει σαν οπλισμό και φτιάξε εσύ μετά τον σωστό ξυλότυπο σου. Καλή τύχη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 530
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΧΑχαχαχαχα, έχεις μια μανία με την εκτύπωση....Τα φρου φρου και αρώματα δεν κάνουν το μηχάνημα. Τεσπα, πάρε ότι θέλεις, εγώ προτάσεις κάνω.Τι καρφιά ρε συ; παρεμβολές έχεις με όλα,μη τα λές αυτά.....αυτό έχει και 2 συχνότητες για να σε βοηθήσει.

 

Σον πελάτη θα κάνεις σχεδιάκi στο autocad.

Edited by McRaster
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μην τσακωνεστε. Νομιζω οτι δεν ειναι τυχαιο οτι το ferroscan κοστιζει περιπου 16000 ευρω. Δεν μπορει η ελβετικη εταιρια να το χρεωνει τοσο και να ειναι εφαμιλλο ενος αλλου που κανει πχ 2000 ευρω. Δεν ειναι κανενας βλακας . Οτι πληρωνεις παιρνεις. Σιγουρα πρεπει να ειναι καλυτερο. Απο κει και περα το θεμα ειναι ποιος μπορει να το αγορασει.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Κακα τα ψεματα ο πελατης πρεπει να δει το αποτελεσμα της ακτινογραφιας σε μια σελιδα πρώτα και μετα σε σχεδιο. Ζηταει να δει πως εχουν προκυψει τα σιδερα, ακομα και ασχετος να ειναι

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ μη μου λές τέτοια.......δεν έχει κανένας μέλλον δηλαδή μπροστά στη υπεροχή του ferroscan; Κακά τα ψέματα ο πελάτης θέλει να πληρώσει λίγα και να γίνει σωστή δουλειά.Αν δώσεις 50,000 σε εξοπλισμό και τρέχεις να κάνεις απόσβεση, δεν θα ζήσεις ούτε 2 χρόνια και στο τέλος θα τα πουλάς όλα.

 

Εγώ έχω δώσει και απο κολέκτρικ και απο γεωραντάρ και απο προφομετερ και απο φεροσκαν.Ανάθεμα αν κατάλαβε κανείς τίς φωτογραφίες.....Το σχεδιάκι στο αυτοκαντ ήταν καλύτερο, πιστεψέ με

Edited by McRaster
Link to comment
Share on other sites

Εχω πάρει μετά από ΕΞΟΝΥΧΙΣΤΙΚΟ έλεγχο . Η εκτυπωση είναι φρου φρού και αρώματα.. Μπράβο .

Η σωστή άπεικόνιση μπορεί να εκτιμηθεί και από τον Πελάτη/μηχανικό . Το ποσα σίδερα είναι μπορείς να το δείς και εσυ.  . Το βλέπεις , Επαναλαμβάνω το βλέπεις. οχι οτι λέει ο καθε απατεώνας Δηλάδή εσύ προτιμάς να σου λέει ο άλλος ΄΄εδώ έχει 1 φ 16 εκεί 1 φ18 κλπ"  ΄ και μετά δεν το είπα  και δεν άκουσες καλά ......Το γραπτό μένει . Φαντάζομαι το εχεις ακούσει

Link to comment
Share on other sites

Το ferroscan, ειναι πανακριβο λογω επωνυμιας, λογω μικρης παραγωγης, λογω εξειδικευμενης χρησης.

Δεν το εχει αναπτυξει καθολου η εταιρεια, εδω και 10 χρονια.

 

Υπαρχουν και αντιστοιχα μηχανηματα που δεν κανουν 16000Ε και κανουν μια χαρα δουλεια.

 

Συναδελφε επειδη δεν εχεις αδικο ως προς ερωτημα σου.

Πως δηλαδη θα πεισεις οτι εχεις εντοπισει τον οπλισμο, σου λεω οτι υπαρχουν οργανα με εγχρωμες οθονες, τα οποια μεταφερουν τις μετρησεις στον υπολογιστη και μπορεις να τυπωσεις τις εγρωμες εικονες, αν θες σωνει και καλα να εντυπωσιασεις.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε Terry, δεν είναι θέμα εντυπωσιασμού, σωστά

 

Εγώ θα βάλω τους οπλισμούς στο PANOPLIA και θα τους δείχνω 3D μπάχαχαχαχαχα (δεν πάει ειρωνικά σε κάποιον)

 

 

Το ferroscan βγήκε σε νεα έκδοση,αλλα μόνο Αμερική

Edited by McRaster
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.