Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγγραφή στο Μητρώο Μονίμων Επιθεωρητών


gapidianak

Recommended Posts

εχω διαβάσει σχεδόν όλο το thread αλλα έχω ακόμη μια απορία.Δεν ήμουν προσωρινός.Εχω κάνει αίτηση για το πρόγραμμα ενίσχυσης των σεμιναρίων.Μπορώ συγχρονως να κάνω και την άιτηση για μονιμος ενεργειακός επιθεωρητης? και αν παρω απάντηση οτι έγινε μονιμος πριν βγει η απαντηση για το προγραμμα της ενίσχυσης? υπαρχει περίπτωση να μην παρω τα χρήματα?γιατι λεει οτι οσοι έχουν παρει την αδεια του μονιμου δεν τα δικαιούντε.Να περιμένω πρώτα το οκ για το πρόγραμμα και μετά να κάνω αιτηση για μονιμος?τι λετε εσεις?

Edited by margisam
Link to comment
Share on other sites

εχω διαβάσει σχεδόν όλο το thread αλλα έχω ακόμη μια απορία.Δεν ήμουν προσωρινός.Εχω κάνει αίτηση για το πρόγραμμα ενίσχυσης των σεμιναρίων.Μπορώ συγχρονως να κάνω και την άιτηση για μονιμος ενεργειακός επιθεωρητης? και αν παρω απάντηση οτι έγινε μονιμος πριν βγει η απαντηση για το προγραμμα της ενίσχυσης? υπαρχει περίπτωση να μην παρω τα χρήματα?γιατι λεει οτι οσοι έχουν παρει την αδεια του μονιμου δεν τα δικαιούντε.Να περιμένω πρώτα το οκ για το πρόγραμμα και μετά να κάνω αιτηση για μονιμος?τι λετε εσεις?

Μπορείς να κάνεις άιτηση για μόνιμος. Η επιδότηση δεν κινδυνεύει εφόσον έκανες την αίτηση χορήγησής της πριν γίνεις μόνιμος.

Β.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι προσωρινός Ε.Ε. και ενώ έχω κάνει την αίτηση - αναγγελία πριν 15 μέρες (από τις 18/9) μου εμφανίζει ακόμα ότι είμαι "υπό εξέταση". Το θέμα είναι ότι έχω αναλάβει κάποια ΠΕΑ για τα οποία θα μου έχουν μαζέψει τα δικαιολογητικά οι πελάτες πιθανόν μετά τις 6/10, οπότε αν δε με έχουν κάνει μόνιμο δε θα μπορώ να τα εκδόσω!!!!! και θα πρέπει να περιμένω μέχρι να με κάνουν δεκτό... και άντε να τους εξηγήσεις τους πελάτες και άντε να καταλάβουν... Αποτέλεσμα: εκτίθεμαι σε πελάτες, χάνω τα ΠΕΑ που έχω αναλάβει και τέλος δε θα μπορώ να αναλάβω άλλα μέχρι να φιλοτιμηθούν να εξετάσουν τα τόσα πολλά και δύσκολα δικαιολογητικά που έστειλα (Υπεύθυνη Δήλωση + Βεβαίωση παρακολούθησης ΚΕΚ). Τι κάνουμε λοιπόν???

Έχει ακούσει κανένας εάν δώσουν παράταση και μετά από τις 6/10 στους προσωρινούς Ε.Ε.??? Σε τηλέφωνο που πήρα χτες δεν είχαν καμία ενημέρωση, ισχύει η λήξη της 6/10 για τους προσωρινούς και πιθανόν μου είπε να μεσολαβήσει κάποιο κενό διάστημα μέχρι την έγκριση. Παράταση θα δοθεί είπαν μόνο αν δώσει εντολή ο κύριος υπουργός...

edit: Δεν το πιστεύω!!! τώρα με πήραν τηλ. και για άλλο ΠΕΑ να κάνω... τώρα βρήκανε όλοι που με τελειώνει ο υπουργός σαν ενεργειακό επιθεωρητή (προσωρινό)??? και απάντηση ακόμα καμία... είμαι ακόμα "υπό εξέταση"...

Edited by fpap71
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ μου ήρθε και μενα η εγκριση. Περιμενω και κατι αλλο? ΔΕν παρατηρησα καμμια αλλαγή σε ότι εκανα μεχρι σημερα στο συστημα...

 

edit: Ηρθε και το μειλ...

Edited by sv2hud
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ μου ήρθε και μενα η εγκριση. Περιμενω και κατι αλλο? ΔΕν παρατηρησα καμμια αλλαγή σε ότι εκανα μεχρι σημερα στο συστημα...

 

edit: Ηρθε και το μειλ...

Εμένα πάλι τίποτα δε μου ήρθε ακόμα... Τι έχω κάνει λάθος???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.