Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγγραφή στο Μητρώο Μονίμων Επιθεωρητών


gapidianak

Recommended Posts

Τον αριθμό ΚΑΣ ενδέχεται να μπορεί να τον δώσει το ΚΕΚ. Αν συμπληρώνοντας την αίτηση στο link πάνω δεξιά στην αρχική σελίδα του buldincert (εγγραφή στο μητρώο μόνιμων επιθεωρητών) αναφέρει ότι υπάρχει ήδη αίτηση με αυτό τον ΑΦΜ σημαίνει ότι υπάρχει ήδη ΚΑΣ. 

 

Για την ανάκτηση αριθμού ΚΑΣ και κωδικών πρέπει κανείς να επικοινωνήσει με το buildincert, (τηλ. 2106603309 ή με e-mail στο [email protected]) αναφέροντας τα στοιχεία του. 

 

Το πρόβλημα ξεκινάει από το ότι το buildingcert δεν στέλνει επιβεβαιωτικό e-mail εγγραφής, ώστε να μπορεί να το αναζητήσει κανείς στα mail του.

Link to comment
Share on other sites

Ο νόμος λέει εντός 2 μηνών είναι υποχρεωμένη να απαντήσει η ΕΥΕΠΕΝ, αλλιώς αποκτάς αυτοδίκαια το δικαίωμα. Στη σημερινή ανακοίνωση του ΥΠΕΚΑ αναφέρει οτι αυτή την στιγμή ο εκτιμώμενος χρόνος είναι 15 ημέρες.

 

 

 

 

Τελικά στις 16/9/2013 είχα κάνει αίτηση. Το Σάββατο 12/10 μου ήρθε το απορριπτικό email (λόγω γνησίου υπογραφής) και αφού έστειλα το σωστό το ίδο βράδυ, σήμερα (λίγες ώρες μετά δηλαδή) μου ήρθε η έγκριση. Τέλος καλό όλα καλά δηλαδή και τώρα περιμένουμε μόνο την επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλημέρα, θα ήθελα μια διευκρίνιση σχετικά με τα δικαιολογητικά για τους υποψήφιους μόνιμους επιθεωρητές.

 

Είμαι κάτοχος πτυχίου ΤΕΙ Δομικών Έργων, Bachelor in Civil Engineering και Master in Structural Engineering, έχω αναγνωριστεί ως διπλωματούχος πολιτικός μηχανικός από το ΔΟΑΤΑΠ, έχω αριθμό μητρώου ΤΕΕ, όλα κανονικά.. Μπορεί να μου πει κάποιος ποιο από όλα τα χαρτιά πρέπει να υποβάλω για την αναγγελία της ιδιότητας ως επιθεωρητής?

Αντίγραφο διπλώματος? Και αν ναι, ποιου από όλα?

Απόφαση αναγνώρισης του ΔΟΑΤΑΠ?

Βεβαίωση ΤΕΕ ότι είμαι μέλος? Βεβαίωση χορήγησης άδειας άσκησης επαγγέλματος?

 

Ή μήπως να τα κάνω όλα ένα pdf και να τους αφήσω να βγάλουν μόνοι τους τα μάτια τους?

 

Ας με διαφωτίσει κάποιος... Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

...... Βεβαίωση χορήγησης άδειας άσκησης επαγγέλματος?

 

Αφου είσαιι απο εξωτερικό, νομίζω οτι ζητάνε το παραπάνω...αυτό κατέθεσα και γω σαν προσωρινός και έγινε δεκτό

Link to comment
Share on other sites

Αφου είσαιι απο εξωτερικό, νομίζω οτι ζητάνε το παραπάνω...αυτό κατέθεσα και γω σαν προσωρινός και έγινε δεκτό

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατατόπιση!

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΛΗΣΑ σημερα με ΕΥΕΠΠΕΝ

 

μου ειπαν οτι τωρα η απο την ημερομηνια αναγγελιας το ΠΟΛΥ 15 μερες θελει για να δωσου την εγκριση....

αναλογα μου ειπαν α στις αιτησεις ειναι αρκετοι προσωρινοι μπορει και νωριτερα

 

θα δουμε

 

ηταν ευγενεστατος στο τηλ

Link to comment
Share on other sites

αναλογα ποτε εκανες...

 

μου ειπαν οσοι ειναι ΜΕΤΑ 10/10 θα αργησουν πιο πολυ γιατι πολλες δηλωσεις εγιναν τοτε...

φαινεται αρκετοι προσωρινοι δεν πιστευαν οτι δεν θα υπαρχει παραταση και αργησαν να ριξουν αιτησεις

Link to comment
Share on other sites

Όσοι γίνεστε "προσωρινώς" μόνιμοι γράψτε παρακαλώ ημερομηνίες αναγγελίας-έγκρισης για να αναπτερώνεται το ηθικό μας...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.