Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η Ολομέλεια του ΣτΕ έκρινε αντισυνταγματική την τακτοποίηση των αυθαιρέτων νέας γενιάς


HQ7

Recommended Posts

Εγώ πάντως δεν βλέπω να "δουλέψουμε" για πολύ χρόνο ακόμα!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 172
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για καλό και για κακό εγω ξεκινω διαδικασία για διαβατήριο... σε αλλες χώρες δεν υπαρχουν 4014 κ 4178, σε πολλες δεν υπαρχουν καν αυθαιρετα, σε κάποιες πάλι δεν υπαρχει στο λεξιλόγιο τους η έννοια αυθαίρετο κτίριο

Link to comment
Share on other sites

Για καλό και για κακό εγω ξεκινω διαδικασία για διαβατήριο... σε αλλες χώρες δεν υπαρχουν 4014 κ 4178, σε πολλες δεν υπαρχουν καν αυθαιρετα, σε κάποιες πάλι δεν υπαρχει στο λεξιλόγιο τους η έννοια αυθαίρετο κτίριο

Δύσκολους μας βλέπω..

http://www.protothema.gr/greece/article/315361/bloko-stous-ellines-pou-psahnoun-douleia-stin-ee/

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα

Σήμερα το απογευμα μέχρι αυριο το πρωί θα βγει η εγκύκλιος....

Θελω να πιστευω οτι δε θα δημιουργηθει κανενα θεμα στους μηχανικους που σε οριστικες δηλωσεις δεν αναρτησαν τη β φαση γιατι συμφωνα με τον 4178 πηρε παραταση.Οποιος πελατης θελει να μεινει στον 4014 με γεια του με χαρα του μεχρι την ταυτοτητα κτιριου.Οποιος παλι παει αναγκαστικα στον 4178 το προστιμο θα παραμενει ιδιο εφοσον δεν αλλαζουν τα πολεοδομικα μεγεθη.Ολη την αναμπουμπουλα την εχει κανει το τεε για να παρει το τελος ανταποδωσης.....Αλλωστε τελευταια μας εχει συνηθησει σε τετοιου τυπου εκβιασμους και καταστρατηγησεις για να εξασφαλισει τα κεκτημενα του....

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

δε βαριέσαι..

διαβατήρια ΕΕ ή ταυτότητες έχουμε, θα πάμε λαθρο...

αν και το κορμί μας μετράει πιο πολύ στον ήλιο της Ελλαδάρας....

γιατί για μηχανικούς οι έξω εταιρείες ψάχνουν συνήθως για να τους στείλουν ακόμα πιο νότια

..

τελος οφ τοπικ

..

αύριο - μεθαύριο ή και μετά την 5/10 θα δοκιμάσω να ανεβάσω κάτι δικά μου (προσωπικά) στη β' φάση και θα δω τι αντίδραση θα έχει το σύστημα

...

μήπως δοκίμασε κανείς σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

Η Εγκύκλιο αυτή ήταν να βγει πριν 2 Παρασκευές.

Μετά πήγε την Παρασκευή που μας πέρασε.

Τώρα λέμε για Τετάρτη... Και αυτή την Παρασκευή έρχεται ο Υπουργός με υπηρεσιακούς παράγοντες για να στήσουν ένα πανηγυράκι στο αμφιθέατρο του ΤΕΕ/ΤΚΜ.

Τυχαίο;

 

Ευχαριστούμε ioannat για την πληροφορία.

 

Υ.Γ. στο πανηγυράκι των 3 σκάρτων ωρών, γιατί θα μιλήσει αρχικά: ο πρόεδρος του εδώ ΤΕΕ, ο Υπουργός, κάποιος δεσμικός παράγοντας της πόλης και της επιστήμης... Πότε θα λυθούν οι απορίες??????!!!??????

Link to comment
Share on other sites

..................................Οποιος παλι παει αναγκαστικα στον 4178 το προστιμο θα παραμενει ιδιο εφοσον δεν αλλαζουν τα πολεοδομικα μεγεθη...................

 

Να μην είσαι τόσο σίγουρη γι' αυτό!!!!

Στις περισσότερες περιπτώσεις θ' αλλάξουν δραματικά προς τα πάνω!!!!!

Είναι βέβαιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει δίκιο ο Ιάσονας.

Η μόνη λύση είναι να πούνε: όχι επανυπολογισμός. ότι έβγαλες έβγαλες.

Αλλά μετά το πρόβλημα ίσως είναι νομικό...

Ας μας το πει ο Δημήτρης.

 

Σε περίπτωση που   η λύση είναι επανυπολογισμός, τότε θα κλάψουν μανούλες.

Εγώ τους το έχω πει: ο κόσμος θα δείρει εμάς, και εμείς εσάς...

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη λύση είναι να πούνε: όχι επανυπολογισμός. ότι έβγαλες έβγαλες.

 

Θα ήταν όμορφο αλλά "απολύτως παράνομο" αν γίνονταν κάτι τέτοιο!!!!

Θα μπορούσε να γίνει αν άφηναν τις σε προσωρινή υπαγωγή να περαιώσουν με τον 4014, αλλά τα ...φράγκα γαρ πολλά!!!!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Θελω να ειμαι σιγουρη για μια λογικη εξελιξη των πραγματων!!Δεν εχω κανενα στοιχειο που να με κανει να κινδυνολογω.Το τεε δε  το λαμβανω σοβαρα υπ οψιν μου..Αν  χαθει η λογική δεν θα εχουμε κανενα λογο να ζουμε και να δουλευουμε σ αυτη τη χωρα και εγω εχω ακομη 25 χρονια μπροστα μου.............

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.