Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πυροπροστασία σε Καφε-Μπαρ


peratis

Recommended Posts

Γιατί να μην βάλεις ΚΑΙ σφραγίδα παντού;

Γενικά μιλώντας, δεν υπάρχει περίπτωση να σου πουν σε κάποια υπηρεσία 'εδώ ΔΕΝ πρέπει να βάλεις σφραγίδα'.

 

Α και στις ΥΔ μηχανικού θέλουν σφραγίδα.

Link to comment
Share on other sites

tasxan206 κι εγώ μαζί σου, αυτό θεωρώ σωστό. Σας παραθέτω το τελευταίο κομμάτι από την πρότυπη μελέτη στη σελίδα της πυροσβεστικής.

 

 

 

 

 

 

Ε Γ Κ Ρ Ι Ν Ε Τ Α Ι

___________________ ___ / ___/ 200_

Ο Διοικητής της Π.Υ.

 

 

 

 

(Σφραγίδα - Υπογραφή)

Ονοματεπώνυμο

Βαθμός

________________  ___ / ___ / 200_

Ο   Συντάξας

 

 

 

 

(Υπογραφή)

Ονοματεπώνυμο

Ιδιότητα

 

Ίσως απλά να ξέχασαν να βάλουν το "σφραγίδα" και στο συντάξα. Απλά δεν μου έχει ξανατύχει κ γι αυτό η απορία μου.

Link to comment
Share on other sites

 

Ε Γ Κ Ρ Ι Ν Ε Τ Α Ι

___________________ ___ / ___/ 200_

Ο Διοικητής της Π.Υ.

 

(Σφραγίδα - Υπογραφή)

Ονοματεπώνυμο

Βαθμός

________________  ___ / ___ / 200_

Ο   Συντάξας

 

(Υπογραφή)

Ονοματεπώνυμο

Ιδιότητα

 

 

 

Αυτό που παρουσιάζεις, ειναι στη περίπτωση για > 50 άτομα όπου ο μηχανικός καταθέτει υπογεγραμμένη μελέτη και την εγκρίνει η ΠΥ.

 

Στη περίπτωση σου, επειδή πάει με αυτοψία της ΠΥ  σύμφωνα με την 7600/1960(<50 άτομα), κανονικά δεν θα πρέπει να την υποφράψεις, υπογράφεις και σφραγίζεις μόνο ''λευκά σχέδια''

Edited by dib
Link to comment
Share on other sites

χμμ.. δεν ειμαι σιγουρος οτι το επιασα αυτο dib.

 

Εγω θα την καταθεσω χωρις υπογραφη και σφραγιδα και μετά θα πράξει αναλόγως η Πυροσβεστική;

 

"Λευκά σχέδια" τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

2 Κατόψεις σχεδίων (ΙΣ +Α') που απεικονίζουν την παρούσα κατάσταση με υπογραφή και σφραγίδα, χωρίς ή και να έχεις σχεδιάσει τα ενεργητικά συστήματα

 

ΔΕς τα #15-16-17-18 και 22 (η ξαναδιάβασε το νήμα απο την αρχή για να μπείς στο νόημα)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα καταθέσω τις κατόψεις με σχεδιασμένα τα ενεργητικά συστήματα καθώς και τευχάκι. Η απορία μου έγκειται στο αν στο τέλος του τευχακίου θα υπογράψω και αν θα βάλω σφραγίδα.

 

Το τευχάκι όπως είχαμε πει είναι προαιρετικό, όμως από την πυροσβεστική μου το ζήτησαν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.