Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Προσωπικά επειδη οτι εχω μεταφερει μέχρι σήμερα απο τον 4014 απαιτει και βεβαιωση βαζω την σημερινή ημερομηνια.Θεωρω όμως οτι ετσι πρέπει να γίνεται, γιατι στην ουσία κάνουμε μια νεα δήλωση...Απο τη στιγμη που δεν μπορούμε να κατοχυρώσουμε δικαιωμα με τον 4014 πως νομιμοποιούμαστε οταν χρησιμοποιουμε  την ημερομηνια αυτοψιας του;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και πριν την αλλάξετε αυτή την μαλακισμένη ημερομηνία αυτοψίας, έχετε ξανακάνει αυτοψία;;;;; H' ...δε βαριέσαι Περικλή;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Λες να είμαστε τόσο χαϊβάνια και να μην κάναμε νέα αυτοψια στη μεταφορά ή να μην τους δώσαμε να υπογράψουν νέα υπευθυνη δήλωση;

Link to comment
Share on other sites

Που ξέρεις;;;;; Λες ότι, γύρω μας κυκλοφορούν μόνο ...σαϊνια;;;;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τη γνώμη σας για κάτι:

Εχω μεταφέρει δήλωση από το 4014 στο 4178 η οποία έχει ληξηπρόθεσμες δόσεις 12 μηνών. Ο ιδιοκτήτης έχει πληρώσει το ανταποδοτικό τέλος για την μεταφορά και η δήλωση είναι σε κατάσταση αρχικής υποβολής στο 4178. Το ερώτημα μου είναι να πάω τη δήλωση σε υπαγωγή πριν τις 6/2/14  ή μετά;;;;;

Αν την πάω πριν τις 6/2/2014 το σύστημα θα εκδόσει εντολή με την οποία αυτές οι 12 δόσεις θα πρέπει να πληρωθούν εως 10/2/2014. Αν την πάω μετά τις 6/2/2014 το σύστημα θα μου εκδόσει δόσεις οι οποίες θα έχουν προσαυξήσεις των 12 μηνών. Εχω καταλάβει σωστά ή κάνω λάθος;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

@pantsel δεν τα βάζω με σένα προς Θεού! αλλά πρόκειται για δήλωση που έγινε το 2011!!!ουτέ ΝΟΚ δεν υπήρχε τότε!κι έγω ήμουν ακόμα νέα.. :mrgreen:

τελοσπάντων έστειλα email στο τεε και αναμένω απάντηση

σε ποιο σταδιο βρισκοτανε η δηλωση στον 4014?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τη γνώμη σας για κάτι:

Εχω μεταφέρει δήλωση από το 4014 στο 4178 η οποία έχει ληξηπρόθεσμες δόσεις 12 μηνών. Ο ιδιοκτήτης έχει πληρώσει το ανταποδοτικό τέλος για την μεταφορά και η δήλωση είναι σε κατάσταση αρχικής υποβολής στο 4178. Το ερώτημα μου είναι να πάω τη δήλωση σε υπαγωγή πριν τις 6/2/14  ή μετά;;;;;

Αν την πάω πριν τις 6/2/2014 το σύστημα θα εκδόσει εντολή με την οποία αυτές οι 12 δόσεις θα πρέπει να πληρωθούν εως 10/2/2014. Αν την πάω μετά τις 6/2/2014 το σύστημα θα μου εκδόσει δόσεις οι οποίες θα έχουν προσαυξήσεις των 12 μηνών. Εχω καταλάβει σωστά ή κάνω λάθος;;;;;;;

Έχεις καταλάβει λάθος

Το υπόλοιπο ποσό προς πλήρωμη γίνεται 102 δόσεις (ξεχνας της 12)

Είτε κάνεις υπαγωγή πριν ή μετά από την 6/2 οι δόσεις του πρώτου εξάμηνου (από τις 102) θα πρέπει να πληρωθεί μέχρι 10/2 αλλιώς αυτες παίρνουν προσαύξησή 1% (μικρό το κακό)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις καταλάβει λάθος

Το υπόλοιπο ποσό προς πλήρωμη γίνεται 102 δόσεις (ξεχνας της 12)

Είτε κάνεις υπαγωγή πριν ή μετά από την 6/2 οι δόσεις του πρώτου εξάμηνου (από τις 102) θα πρέπει να πληρωθεί μέχρι 10/2 αλλιώς αυτες παίρνουν προσαύξησή 1% (μικρό το κακό)

6 μηνιαιες δοσεις παλικαρι μεχρι 10.2

Edited by pantsel
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή, οι μηνιαίες δόσεις δεν μπορεί να είναι μικρότερες των 50 ευρώ.

 

Οι 102 δόσεις ενδέχεται να είναι λιγότερες...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.