Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσωρινοί ενεργειακοί ΤΕΛΟΣ


Christos

Recommended Posts

ΣΕ ΛΙΓΟ θα μου ζητησεις και το μπλοκακι με τα ΜΑΥΡΑ απο τα δημοσια εργα  για αποδειξη....

 

ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει...

 

και επειδη τα γραπτα ΜΕΝΟΥΝ ο καθενας ειναι υπευθυνος για αυτα που γραφει....

 

σου φαινεται τοσο εξωπραγματικο και ζητας αποδειξεις?

 

ας του κανουν μηνυση για συκοφαντικη ....τοτε θα αναγκαστει να πει  ....εως τοτε μην περιμενεις να εκθεσει την πηγη του....

 

 

παραλληλα τελειωνω μια @@@σχολη δημοσιογραφιας για να μπορω α επικαλουμαι το απορρητο της πηγης

και λεω να τελειωσω και τη νομικη να μην με πηγαινον αυτοφωρο για @@@πηδημα

 

 

υγ αν ηταν να συζηταμε ΜΟΝΟ με αποδειξεις στην ελλαδα θα επρεπε να μιλαμε το 90% αποσα λεμε.....κομμενη για χρηματιστηριο-δημοσια εργα- πολιτικα νταβατζιλικια κτλ....

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δλδ μπαίνει ένας συνάδελφος με 3 δημοσιεύσεις (και οι 3 πάνω σε αυτό το θέμα)  μέχρι τώρα κάνει μια καταγγελία που δεν μπορεί να πει ποιός του την είπε και το θεωρείς αξιόπιστη πηγή.....

Δεν έχω να πω κάτι άλλο....

 

Υ.Γ.

Την σχέση με τα χρηματιστήρια κτλ που γράφεις δεν μπορώ να την ακολουθήσω..... 

 

Υ.Γ.

Ισως στην Ελλάδα κάποια στιγμή θα έπρεπε όντως να σταματήσουμε να μιλάμε όταν δεν μπορούμε να αποδείξουμε αυτό που λέμε..... Εκ του ασφαλούς λέει ο καθένας ότι θέλει...... Μας έχουν "φάει" οι θεωρίες συνομωσίας" για τα πάντα....

Edited by pggiotas
Link to comment
Share on other sites

το χρηματιστηριο κολλα στο ΥΓ 2 σου.....

αν ειναι να σταματησουμε να μιλαμε για χωρις αποδειξει πρεπει να σταματησουμε να μιλαμε για χρηματιστηριο-ομολογα - μιζες κτλ

 

ΝΑΙ θεωρω οτι σε καποια ως λαος παραεχουμε τους αστικους μας μυθους αλλα οχι  οτι δεν υπαρχει και καπνος....

 

 

μπηκε και τοδα οτι με 3 μνμ ο ''συναδελφος΄΄΄  εκανε μια καταγγελια.....

 

και σε ερωτω...

 

θεωρεις οτι στις αιτησεις μας γινεται ελεγχος ΒΑΣΗ ΣΕΙΡΑΣ?

οτι οταν γιναμε προσωρινοι καποιοι  πληρουσαν ΟΛΟΙ τα κριτηρια?

 

εχω παψει να πιστευω σε δρακους αλλα και σε αστραφτερους ιπποτες   εδω και αρκετα χρονια.....

 

 

γιαυτο οταν βλεπω ΓΡΑΦΤΑ για καπνο δεν τον θεωρω ''τρελο''.....και ας εχει 3 μνμ

ΜΠΟΡΕΙ ναναι παλιο μελος στο φορουμ με ΠΟΛΛΑ ΠΟΣΤ που απλα εκανε δευτερο λογαριασμο γιαυτο που ειπε (προσωπικα αν ηταν να πω κατι τοσο σοβαρο ετσι θακανα)

Link to comment
Share on other sites

Ακη, να σου πω και τη δική μου εμπειρία, κι ας μην είναι τόσο σχετική με όλα τα προηγούμενα.

Οταν γίναν οι πρώτοι προσωρινοί είχα κάνει τα χαρτιά μου σχετικά γρήγορα επειδή το περίμενα. Κι έγινα προσωρινός σχετικά γρήγορα. Οπως και ο Παναγιώτης απ' ότι θυμάμαι. Ήμασταν από τους πρώτους. Για τα ηλίθια κριτήρια της 10ετίας δεν θα σχολιάσω.

Αλλά το τι ακούσαμε από τότε... ''βίσματα'', ''συνωμοσία των παλιών'', ''χάρισμα της πίτας'' και γω δεν ξέρω τι. Καπνό να δεις Ακη.

 

Εν τω μεταξύ στο δικό μου περίγυρο, όλοι όσοι γίνανε προσωρινοί ήταν μια απ' τα ίδια με μένα. Απλώς κάνανε τα χαρτιά τους γρήγορα.

Μετά με τους μόνιμους το ίδιο.

Γρήγορα έκανα τα χαρτιά, γρήγορα έγινα. Το ίδιο και οι άλλοι συνάδελφοι. Και σχεδόν κάθε μέρα βγαίνει και ένας καινούριος.

Τι σκ.τ... για μένα έγινε όλη η ιστορία και δεν το πήρα χαμπάρι!

 

Και μιλάμε για ένα άτομο (για μένα δηλαδή, χρησιμοποιώ το τρίτο πρόσωπο του Ιούλιου Καίσαρα :) ) που την μόνη φορά που έβαλε βίσμα, ήταν για το στρατό και βρέθηκε στα Ρίζια του Εβρου :) .

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

δεν θα διαφωνησω μαζι σου και με το σκεπτικο σου....

 

και εγω με βισμα αντι για μηχανικο βρεθηκα πεζικο καλαματα αρχικα.....μετα αναγκαστηκα οταν ολοι βαζανε υπουργο να πανε αεροπορια να μπει υπογραφη υπουργου να παω ΜΗΧΑΝΙΚΟ...γμτ η κατασταση για δακρυα....

 

δε θεωρω κανενα βισμα   a priori γιατι οπως μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα ετσι πολλες φορες μαζι με τα χλωρα ποτιχονται και τα ξερα 8-)

 

απλα δεν μπορω το υφακι του στυλ οποιος εχει αποδειξεις να παει εισαγγελεα...

 

τοχω παρει αποφαση πολλα χρονια πριν γινω μηχανικος οτι ΔΕΝ ΖΩ σε ενα κρατος δικαιοσυνης-ισονομιας-ισοπολιτειας....

βηκα απο τα 10 μου εξωτερικο και απο τοτε ΚΑΘΕ χρονο εξωτερικο και ειδα τι σημαινει ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ και ΚΡΑΤΟΣ ΔΙΚΑΙΟΥ

ακομα και αν δεν πιστευω πρωτη φορα ενιωσια ΓΙΟΡΤΗ χριστουγεννα ΧΑΙΛΔΕΒΕΡΓΗ.....

 

 

ο καθενας δινει τον αγωνα του με τις δυναμεις του....απλα μην μου λεει καποιος επειδη δε μιλαω οτι ζω στη Νορβηγια-Σουηδια...

 

επι σκαδαλου πορτοκαρρρας ΜΠΟΡΕΙ και να δουλευα σπιτι βουλευτη χαλικιδικης που εφτιαχνε σπιτι στη βουλα ΚΑΙ να το πληρωνε ο ιδιοκτητης του πορτο καρρα

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιάσαμε τα βιζματα το δικό μου εξαντλήθηκε όταν από Αυλώνα τεθωρακισμένα που είχε έρθει το χαρτί κατέληξα αεροπορία Τρίπολη-Τατόι-τέλος.

Σε θέμα δουλειάς πήρα τα γνωστά....

 

Εν πάση περιπτώση, το ότι κάτι δεν αποδεικνύεται δεν σημαίνει ότι και αποκλείεται.....Σκεφτόμαστε έτσι γιατί έχουν δει πολλά τα μάτια μας, ή αν θέλετε μας έκαναν να σκεφτόμαστε έτσι. Γιατί όντως έχουν γίνει πολλά πράγματα... Εγώ σας λέω δεν το ξέρω, αλλά δεν θα έπεφτα και από τα σύννεφα αν γινόταν

Αυτοί που λέν το αντίθετο, βάζουν το χέρι στη φωτιά ότι αποκλείεται? Ζούμε σε έναν κόσμο ηθικά και αγγελικά πλασμένο και όλα αυτά μας φαίνονται παράλλογα? Δεν νομίζω....

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω.

Υπάρχουν όμως φορές που η εξήγηση για κάτι είναι διαφορετική απ' ότι περιμένουμε.

Ας πούμε για τη σειρά εξέτασης των αιτήσεων.

Περιμένεις να είναι με τον αριθμό πρωτοκόλλου. Προφανώς όμως είναι και με μια γεωγραφική σειρά. Για να μην αφήσουν για κάτι μήνες σε έναν απομακρυσμένο δήμο έναν μοναδικό επιθεωρητή.

Εχω τον αριθμό 1700 και ένας στην Αθήνα τον 1500. Με μια κυκλική αναλογική σειρά εξέτασης στην Αθήνα το 1500 πιθανόν να εξεταστεί μετά το δικό μου.

Αμέσως ο άλλος, αφού είμαστε και μαθημένοι σε τέτοιες καταστάσεις, θα σκεφτεί ότι του <<φάγανε>> τη σειρά κλπ.

Τώρα αν κανένας ανεγκέφαλος στην κατάλληλη θέση <<παίζει>> με την πρόσβαση για να κάνει το χατήρι κάποιου.. δεν το ξέρω. Πιθανόν να συμβαίνει. Πιθανόν όμως και όχι.

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε τελείως  off topic....

Κε akius ποιός τα είπε όλα αυτά για υφάκια και Νορβηγίες που αναφέρεις????..... Μόνος σου τα άρχισες μόνος σου τα συνεχίζεις....

Σίγουρα δεν μπορεί να αναφέρεσαι στη δική μου τοποθέτηση ότι δεν μπορεί ο καθένας να βγαίνει και να λέει ότι "κάποιος" του είπε "ότι επεμβαίνουν στο σύστημα και κάποιοι εξακολουθούν να βγάζουν ΠΕΑ χωρίς να έχουν δικάιωμα" ,  αλλά δεν μπορεί να πει ποιός......

Κάτι τέτοιο είναι τελείως "καφενειακό".....

Δεν ζήτησα αποδείξεις, ούτε κασέτες, ούτε video..... Αυτό που είπα είναι ότι όταν κάνεις τόσο σοβαρές καταγγελίες θα πρέπει να μπορείς να τις υποστηρίξεις.....

Αν δεν καταλαβαίνεις τι ακριβώς εννοώ δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο......

Δεν ζω σε κάποια "γυάλα" και γνωρίζω τί γίνεται στην κοινωνία μας, αλλά βαρέθηκα τις ανώνυμες καταγγελίες εκ του ασφαλούς..... 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.