Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδερφε nikmmech αυτός είναι ο πίνακας εγω όμως  είμαι 4 ασφαλιστικη κατηγορια αυτοι μου βγάλαν ότι ειμαι στην τρίτη χωρις ειδική προσαυξηση...τι γίνεται συνάδερφοι;ούτε αυτός ο πίνακας ισχυει;Μπάχαλο...

Edited by tomkat
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ασφαλισμένος απο τον Δεκεμβριο του 2003 αρα το Δέκεμβριο του 2013 εχω κλεισει 10 χρόνια ειμαι 35 χρονό και μου ήρθε ειδοποιήση για την ειδική προσαυξηση.Άρα ειμαι στην τέταρτη ασφαλιστική κατηγορία με ειδική προσαύξηση.Εμένα μου είπαν οτι χρωστάω για την ακρίβεια 379,03 το μηνα δλδ 2274,18.Διαφορά με την 4 κατηγορία 341,52ευρώ ενώ στην τρίτη κατηγορία σχεδόν συμπιπτω.Μπορεί να ειναι κανενα προεκλογικό λάθος και μετα της εκλογές να γίνει η διόρθωση..πολλά τα λεφτα συνάδερφοι δεν βγαινουν με τιποτα σε τετοιες εποχές...

Edited by tomkat
Link to comment
Share on other sites

Εντάσσεσαι σε κατηγορία, σύμφωνα με το αν είχες υπερβεί ή όχι την πενταετία το 2011 που ψηφίστηκε ο νόμος και χρονικά τότε ξεκινούν να μετρούν τα έτη για κατάταξη στις επόμενες κλάσεις.

 

Με λίγα λόγια, δεν θα βρεθεί κάποιος πρωτοασφαλισμένος το 1993 στην 7η ασφαλιστική κατηγορία ξαφνικά, αλλά ΟΛΟΙ θα εκκινήσουν από μια κοινή αφετηρία.

 

 

Γενικότερα το όλο νομοθέτημα είναι απαράδεκτο. Πέραν των εξωπραγματικών ποσών, ο αθέμιτος ανταγωνισμός που προκύπτει με τους προ του 1993 ασφαλισμένους, είναι εξόφθαλμος.

Edited by nikmmech
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πλέον οτι ειμαστε προ τετελεσμένων γεγονότων.Οι εισφορές εχουν μπει επισημα απο 2 Μαιου σε όλους τους ασφαλισμενους του ταμειου... η παράταση είναι η παραπλανηση για να μην τους κράξει ο κόσμος...Το ΤΕΕ πηρε το δωράκι του με παράβολα που θα εισπράξει απο τις εξετασεις  των ενεργειακών επιθεωρητων και μάλιστα είχε το θράσος να βγεί και να πανηγυρισει για το οτι δοθηκε παράταση απο το ΕΤΑΑ μέχρι  τελη Αυγούστου...

Edited by tomkat
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πλέον οτι ειμαστε προ τετελεσμένων γεγονότων.Οι εισφορές εχουν μπει επισημα απο 2 Μαιου σε όλους τους ασφαλισμενους του ταμειου... η παράταση είναι η παραπλανηση για να μην τους κράξει ο κόσμος...

Link to comment
Share on other sites

εγω ηδη προσεθεσα το θεμα ως ειδηση στην αρχικη σελιδα(περιμενω βεβαια να το εγκρινουν οι συντονιστες,ωστε να δημοσιευτει)

για να ξερουμε ολοι που βαδιζουμε πλεον(εστω και μετα απο 3 χρονια)

 

τιποτα δεν ειναι προτετελεσμενο γεγονος

κατι μπορει να γινει,αν το θελησουμε μαζικα

Edited by pantsel
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

τίποτα δεν είναι τετελεσμένο, αλλά και τίποτα δε χαρίζεται έτσι απλά επειδή είμαστε όμορφοι και πίνουμε τον φρέντο σκέτο

Edited by Roy_Hobbs
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.