Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

β) κλ. ασφαλισης ειδ.προσαυξηση κατω πενταετιας .....300 ευρω αυξημενο σε σχεση με το προηγουμενο....τι ειναι αυτο ρε μαγκες:;;;;;;;;

 

Toυλαχιστον εσεις που ψηφισατε 2 φορες αυτην την ληστοσυμορια αν εχετε στοιχειωδη ευθιξια θα πεσετε στα 4 και θα ζητησετε συγνωμη απ ολους εμας τους υπολοιπους γι αυτο που κανατε...

 

αν εχετε.....

 

 

Παρακαλώ η συμπεριφορά στο φορουμ να είναι ΑΥΤΗ που πρέπει σε φορουμ επιστημονων

εκφράσεις  στα 4 κτλ δεν είναι αντίστοιχου επιπέδου....ότι κάποιοι πολιτικοί χρησιμοποιούν τέτοιες εκφράσεις

δεν τις κάνει δόκιμες για επιστήμονες, στην τελική ως επιστήμονες θεωρώ το επίπεδο μας ΚΟΡΥΦΗ σε σύγκριση

με τους πολιτικούς

1 προειδοποίηση

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
akius

Edited by akius
  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

όλοι εσείς που κράζετε τον ΣΥΡΙΖΑ για τις αυξημένες εισφορές γνωρίζεται ποιοι ψήφισαν για τις αυξήσεις αυτές? Τουλάχιστον ο ΣΥΡΙΖΑ μας έδωσε το δικαίωμα (προσωρινα?) να επιλέξουμε κατώτερη κατηγορία. Έχουμε πολλούς λόγους να κράζουμε τον ΣΥΡΙΖΑ αλλά όχι και για όλα!!!

 

 

 

Παρακαλώ να μένουμε στο θέμα

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
akius

Edited by akius
  • Upvote 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Μήπως και να ζητήσουν μετάνοια από τον Αμβρόσιο;!

 

Εμένα το πορτοφόλι μου μου λέει ότι θα πληρώσω 2 χιλιάρικα λιγότερα στο ΤΣΜΕΔΕ. Από 6 θα πληρώσω 4. Και το πορτοφόλι μου δεν κάνει λάθος.

 

Συν του ότι ξεφορτωθήκαμε την κομπανία του Σαμαρά και του Μπένυ. priceless!

 

 

 

 

Παρακαλώ να μένουμε στο θέμα

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
akius

Edited by akius
  • Upvote 4
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

β) κλ. ασφαλισης ειδ.προσαυξηση κατω πενταετιας .....300 ευρω αυξημενο σε σχεση με το προηγουμενο....τι ειναι αυτο ρε μαγκες:;;;;;;;;

 

Toυλαχιστον εσεις που ψηφισατε 2 φορες αυτην την ληστοσυμορια αν εχετε στοιχειωδη ευθιξια θα πεσετε στα 4 και θα ζητησετε συγνωμη απ ολους εμας τους υπολοιπους γι αυτο που κανατε...

 

αν εχετε.....

 

Φίλε μου έχεις απόλυτο δίκιο αλλά δυστυχώς η δημοκρατία έχει τέτοια προβλήματα ως πολίτευμα. Εδώ εσύ που 30 χρόνια ψήφιζες αυτούς που παίξανε τα αποθεματικά των ταμείων στο χρηματιστήριο και ότι έμεινε το κουρέψανε και από πάνω έχεις βήμα και εκφέρεις και άποψη. Τί να κάνουμε, that's life...

 

 

Παρακαλώ να μένουμε στο θέμα

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

akius

Edited by akius
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβαινω υπαρχει λιπακι οποτε υπαρχει και περιθωριο για αμπελοφιλοσοφιες...

 

 

 

Παρακαλώ να μένουμε στο θέμα

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
akius

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που θα μείνετε όλοι άνεργοι και θα πληρώνετε κορόιδα υπέρογκες εισφορές θα σας πω εγώ τι εστί ΣΥΡΙΖΑ..... Σας έχουν πιάσει κότσο με τις εισφορές και πανηγυρίζετε που δεν ήρθαν ακόμη τα αναδρομικά

 

 

 

 

Παρακαλώ να μένουμε στο θέμα

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
akius

Edited by akius
  • Upvote 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Ειπες την σωστη λεξη. ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ. Μην ξεχνουν μερικοι, τα ψηλά γράμματα στο κάτω μέρος του ειδοποιητηρίου

... Tapa..

 

 

 

 

Παρακαλώ να μένουμε στο θέμα

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
akius

Edited by akius
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε offtopic, μερικοί δεν έχουμε μνήμη χρυσόψαρου. Αναδρομικά τρέχουν από τον Ιούλιο του 2011.Είναι νόμοι που ψήφισαν ΝΔ και ΠΑΣΟΚ. Και αυτά για να μην ισχύσουν θα πρέπει να οργανωθούμε και να κάνουμε αγώνα σε όλα τα επίπεδα, χωρίς ψευδαισθήσεις ότι τελικά μπορεί και να χάσουμε.

 

Για παράδειγμα άνοιξα το παρακάτω θέμα:

 

http://www.michanikos.gr/topic/45143-%CE%A5%CF%80%CF%8C%CE%B4%CE%B5%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CF%85%CE%B3%CE%AE%CF%82-%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC-%CE%95%CE%A4%CE%91%CE%91-%CE%A4%CE%A3/

 

αλλά δεν είδα και καμιά σοβαρή συμμετοχή. Έστω να οργανώσουμε ένα κύμα ατομικών προσφυγών. Μόνο κλάψα και μανούριασμα βλέπω.

 

Στην τελική, αυτοί οι νόμοι και οι αυξήσεις των εισφορών είναι το κόστος του "μένουμε ευρώπη". Γιατί το να είσαι ευρώπη δεν είναι δωρεάν.

 

 

 


Τώρα κάτι κουλά που ακούω για μειώσεις εισφορών και φόρων, είναι τελείως εκτός πραγματικότητας. Τους δανειστές τους ρωτήσανε; Γιαυτό και κάτι Τζήμεροι κλπ είναι πιο γραφικοί και από τα Ζαγοροχώρια.

 

Αποφασίστε τι θέλετε, γιατί όπως έχουν τα πράγματα "μένουμε ευρώπη" και χαμηλές εισφορές, είναι δύο ασύμβατα πράγματα.

 

 

Παρακαλώ να μένουμε στο θέμα

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
akius

Edited by akius
  • Upvote 4
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που θα μείνετε όλοι άνεργοι και θα πληρώνετε κορόιδα υπέρογκες εισφορές θα σας πω εγώ τι εστί ΣΥΡΙΖΑ..... Σας έχουν πιάσει κότσο με τις εισφορές και πανηγυρίζετε που δεν ήρθαν ακόμη τα αναδρομικά

 

Δε νομίζω ότι πιάσανε κανέναν κότσο, εγώ προσωπικά δεν ξέρω κάποιον συνάδελφο που να έχει την αυταπάτη ότι δεν θα σκάσουνε κάποια στιγμή τα αναδρομικά. Όλα τα αναδρομικά όμως, από το 2011 για να μην ξεχνιόμαστε.

Εσύ Ίκαρε που δεν είσαι κορόϊδο καταπώς φαίνεται (γι' αυτό αμφιταλλαντεύεσαι και αν θα ψηφίσεις Μεϊμαράκη ή Τζιτζικώστα, αν κάνω λάθος διόρθωσέ με) δε μας θυμίζεις πόσο σου είχε έρθει το τελευταίο ειδοποιητήριο με τους δικούς σου τους εθνοσωτήρες?

Λιπάκι ΑΝΕΜΟΝΑ έχει πάψει να υπάρχει εδώ και καιρό...Από παλιά λέμε τώρα...Να σου ζητήσω συγνώμη ξέχασα για το εξτρά τρακοσάρι αλλά είναι και περασμένη ώρα, μην παρεξηγείς.

 

 

Παρακαλώ να μένουμε στο θέμα

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

akius

Edited by akius
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ας κοπούν καλύτερα τα πολιτικά σχόλια και υπονοούμενα. Ο Ίκαρος δε νομίζω ότι πολιτικολόγησε, απλά είναι (σωστά κατ' εμέ) απογοητευμένος. Ας διαγράψει ο υπεύθυνος του νήματος όλα τα άσχετα σχόλια.

 

 

 

 

Παρακαλώ να μένουμε στο θέμα

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής
akius

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.