Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ρύθμιση για Ένταξη στο «οριστικό» Μητρώο Ενεργειακώ​ν Επιθεωρητώ​ν


Engineer

Recommended Posts

Τι ακριβώς εννοείς? Για ποιο λογο ακριβώς θα πρεπε να ντρεπόμαστε?Ποιος σου είπε οτι ολο αυτο δεν  ειναι αποτέλεσμα  της διαμαρτυριας του "ανώνυμου μηχανικου"?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 33
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εννοώ το προφανές.

Γνωρίζω "εκ των έσω" συγκεκριμένα πρόσωπα (ακαδημαϊκούς), οι οποίοι άσκησαν πίεση για παράταση και την πήραν.

Ειλικρινά εσύ νομίζεις ότι θα είχε ευαισθητοποιηθεί ο Καλαφάτης τόσο άμεσα στην περίπτωση του "ανώνυμου μηχανικού"...? 

χμμ...

Link to comment
Share on other sites

Ti να σου πω, χωρις  συγκεκριμένα ονοματα μια γενικη και αοριστη ανωνυμη παραδοχη, μου δινει το δικαίωμα να ειμαι στο συννεφακι μου και να πιστευω οτι ειναι αποτελεσμα πιέσεων του "ανώνυμου μηχανικού".......

Link to comment
Share on other sites

"Ανώνυμη" ναι, "παραδοχή" όχι διότι ήμουν μπροστά στο τηλεφώνημα.

 

Αναντίρρητο δικαίωμα φυσικά του καθενός να πιστεύει ότι θέλει.

Link to comment
Share on other sites

για αυτο δεν αξιζει να ψηφισεις κανεναν σε εκλογες ΤΕΕ..............να συμμετεχεις σε συλογους....

1,5 ΧΡΟΝΟ , αφηναν βυσματικα την μονη δουλεια που ειχε λιγη κινηση σε 2000 μηχανικους...μας πουλουσαν μπαρουφες περι επερχομενων εξετασεων, νομιμοτητας κτλπ, και ουσιαστικα απλως ευνοουσαν εμποριο σφραγιδας και επαγγελματικο αποκλεισμο.........μεχρι και μπαρουφες περι εξειδικευσης  και σπουδαιοτητας της ενεργειακης επιθεωρησης ,μας πουλουσαν ως δικαιολογια που δεν ανοιγαν τα μητρωα και τελικα επετρεψαν σε καθε απιθανη ειδικοτητα να γινει επιθεωρητης, τοσο εξειδικευμενο το θεωρουν..........

τωρα για να μην απογοητευσουν  λιγους ,που δεν εκαναν  3 χρονια  τα σεμιναρια , κανουν αυτο..........εκτος αν τα ειχαν κανει τα σεμιναρια και δεν προλαβαν σε εναν μηνα να σκαναρουν 3 εγραφα ....

Edited by savas76
  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γκρινιάζουν οι προσωρινοί γιατί δε πήραν παράταση ; θα τρελαθούμε τελείως; Σας παρακαλώ δείξτε λίγο σεβασμό στους νέους μηχανικούς. Συνάδελφοι είναι και αυτοί.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ρεαλισμός άλλο κοροιδία, έχουν κ παράπονο. Λειτούργησαν κ τα αντανακλαστικά όλων των συλλόγων. Αλλά τα αντανακλαστικά κάτι είχαν πάθει 3 χρόνια τώρα δεν είχαν δείξει τέτοια ευαισθητοποίηση. Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω. Έχω φίλο που ήταν προσωρινός είχε κάνει τα σεμινάρια και όταν βγήκε το θέμα με τη οριστικοποίηση έκανε τα χαρτιά και μέχρι να τελειώσει η προθεσμία του έγινε μόνιμος. Γιατί δε κάνατε το ίδιο όλοι; Κ είναι δυνατό να βγαίνει θέμα έλλειψης επιθεωρητών για την ομαλή λειτουργία. Ο άλλος λέει για ασφαλιστικά μέτρα και ρήτρες . Μη τα λέτε αυτά εκτίθεστε ....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.