Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ρύθμιση για Ένταξη στο «οριστικό» Μητρώο Ενεργειακώ​ν Επιθεωρητώ​ν


Engineer

Recommended Posts

καλα και εγω ταχα κανει κατι χρονια τα σεμιναρια...

 

αλλα επειδη κανω 1 πεα ανα μηνα δεν ειχα ολοκληρωσει τη διαδικασια.....

 

κανεις δε φταιει για την αργοπορια τωρα....

 

απλα οταν καποιοι συναδελφοι κανουν ΠΕΑ ως κυρια πηγη εσοδων και δε μιλαω για τους ΠΡΩΤΟΥΣ που επρεπε ναχεις και 10 χρονια ΚΛΕΙΣΜΕνα  ΔΕΝ μπορω να πω οτι αδικα γκρινιαζουν....

 

χαλαρωστε......ΕΧΘΡΟΣ ειναι το ΚΕΦΑΛΑΙΟ  8-)   

ξυπνησε ο ΜΑΡΞ μεσα μου :mrgreen: 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 33
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η παράταση στους προσωρινούς ισχύει μέχρι 30/11/2013.

Μόλις το ανακοίνωσουν στο buildingcert.

Η κοροϊδία συνεχίζεται...εσαεί!!!

Και μετά περιμένετε κι εξετάσεις!!!

Με τέτοια ανάπτυξη που έρχεται, όλοι χρειάζονται στον κοινό αγώνα!!!

 

 

Μόλις τώρα είδα στο ημερολόγιο ότι 30/11 είναι Σάββατο...

Όπερ σημαίνει...

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελλένεστε βρε παιδιά....κάποια στιγμή μέσα στο χρόνο θα είναι σχεδόν όλοι οι μηχανικοί ενεργειακοί επιθεωρητές. Ποιο είναι το πρόβλημα δεν μπορώ να καταλάβω.... Δε λέτε μακάρι να μην γίνουν εξετάσεις και να σταματήσει μέχρι εδώ το καψώνι?

Και εγώ προσωρινός είμαι και μεθάυριο τελειώνω σεμινάρια. Θα γινόμουν official μετά από κανά μηνα? so what? Ας μην έκανα 1 μήνα ΠΕΑ και τι έγινε? Λες και κανω κάθε μέρα. Και τώρα που το ανοίξανε τι έγινε? Ανταγωνισμός? Σιγά τα ωά....Από τα Χριστούγεννα και μετά που θα είμαστε τριπλάσιοι τι θα πείτε?

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελλένεστε βρε παιδιά....κάποια στιγμή μέσα στο χρόνο θα είναι σχεδόν όλοι οι μηχανικοί ενεργειακοί επιθεωρητές. Ποιο είναι το πρόβλημα δεν μπορώ να καταλάβω.... Δε λέτε μακάρι να μην γίνουν εξετάσεις και να σταματήσει μέχρι εδώ το καψώνι?

Και εγώ προσωρινός είμαι και μεθάυριο τελειώνω σεμινάρια. Θα γινόμουν official μετά από κανά μηνα? so what? Ας μην έκανα 1 μήνα ΠΕΑ και τι έγινε? Λες και κανω κάθε μέρα. Και τώρα που το ανοίξανε τι έγινε? Ανταγωνισμός? Σιγά τα ωά....Από τα Χριστούγεννα και μετά που θα είμαστε τριπλάσιοι τι θα πείτε?

Τότε να δείτε τι θα γίνει. Πόσα χαρτάκια θα κολάνε οι συνάδελφοι σε εισόδους πολυκατοικιών, πόσες "Χρυσές Ευκαρίες" θα ξεφυλλίζουν για να παίρνουν τηλ. ιδιοκτήτες που ενοικιάζουν και τόσα άλλα ακόμη. Που καταντήσαμε σήμερα έχοντας ξεκινήσει με όνειρα όταν μπαίναμε στα Πολυτεχνεία.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι γι'αυτό....(δεν μιλάω για τις τιμές, αλλά το όλοι για όλα). Τα παράπονα στο ΤΕΕ-ΥΠΕΚΑ. Το ότι θα καθιερωθεί το 50ρικο είναι στάνταρ....Οτι κατεβαίνει δεν ξανανεβαίνει

Καταντήσαμε έτσι γιατί δεν υπάρχει σήμερα επάγγελμα μηχανικός....Αμα το ξέραμε κάποτε ούτε οι μισοί δεν θα γινόμασταν μηχανικοί

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε μόνο να ισχύσουν οι τιμές του π.δ.100 τουλάχιστο για τα συστήματα θέρμανσης και κλιματισμού. Αν το πάνε κι εκεί 50άρικο, είμαστε για το ...γαϊδαρο καβάλα!!!

Να είχαν τέτοια ευκαιρία οι δικηγόροι ή οι γιατροί και θα βλέπατε πως θα ανέβαιναν τοι τιμές.

Πήγαινε να κάνεις υπέρηχο με 30-40 ευρώ αν είσαι μάγκας ή μεταβίβαση ακινήτου με ένα 100άρικο...

Link to comment
Share on other sites

Βλαση μου πολύ φοβάμαι πως αν ποτέ γίνουν οι επιθεωρήσεις σε λέβητα (έχουμε να ακούσουμε τα πάντα όλα εκεί από τους "ειδικούς") το κόβω να τελικιάζει στα 100....Ασε που αν παίζει και πακέτο ΠΕΑ, κάποιο θα πάει υπερ πίστεως....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.