Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ο Υπουργός Εργασίας προωθεί κατασχέσεις για χρέη σε ασφαλιστικά Ταμεία!


jja

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 31
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

είναι σοβαρά αυτά που γράφουμε τώρα; το θέμα είναι να χουμε δουλειά, για να πληρώνουμε και όχι να πληρώνουμε τους κηφήνες για να μας αλλάζουν το δέρμα..

 

ναλλάξει ο νόμος και όποιος δεν μπορεί να πληρώσει, λόγω οικονομικής δυσχέρειας, να κάνει απτο ταμείο προσωρινή διακοπή...

 

και όποτε βρει εργασία, να ξαναγράφεται...απλά είναι τα πράγματα...

 

αυτό που έχει σημασία και που πρέπει να πληροφορηθεί ο κόσμος του φόρουμ είναι ότι οι ρυθμίσεις πλέον είναι μια βαριά-βαριά και νόμιμη 'πέτρα' στο λαιμό...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω ...

 

πιστευω ακραδοντα (με τις ακρες των δοντιων)  οτι κατασχέσεις θα γίνουν. αρχικά λίγες (δοκιμή Α) και μετά λίγο πιο πολλές (φάση Β) κ.ο.κ.

και εγώ οφείλω ασφαλιστρα 2,5 ετών λόγω ανεργίας-υποαπασχόλησης

ναι και το αμάξι μου (το μόνο περιουσιακό)θα το γράψω στον μπαμπά

και ναι δε θα μπω σε ρύθμιση λόγω αδυναμίας αλλά και λόγω συνείδησης

 

και τώρα το θέμα με τις πληρωμές από λιγες δουλειες που μπορεί να κάτσουν (παιζει να ριξουν το όριο για καταθεση σε τρ.λογαριασμό στα 500 ευρώ), είναι ΘΕΜΑ. 

ναι και απο όπου και αν το πιάσω δεν υπαρχει διέξοδος "από μεσα".

 

απλά ζούμε σε αυτην την περίοδο της καπιταληστρικής επιδρομής και θα πρέπει να μείνου Άνθρωποι με κάθε κόστος. 

δεν είμαστε μόνοι μας. 

Σε αυτό ελπίζω και μόνο.

 

την Αγάπη μου από την Χίο!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που αναφέρει ο ΙΑΣΟΝΑΣ είναι πολύ σοβαρά, ουσιαστικά δεν υφίστασαι σαν πρόσωπο. Δεν ξέρω τι θα γίνει αλλά έχουμε σοβαρό πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

εμενα πάντως αν τολμήσουν κ πειράξουν την μηχανή (το μοναδικό π έχω στο ονομα μ)  τον τοπικό βουλευτή κ την οικογένεια του δεν τους βλέπω καθόλου καλά....

και δεν της αλλάζω το ονομα ιδιοκτησίας...

 

ανοχή ...τέλος

Edited by streetas
Link to comment
Share on other sites

Και κανένα περουσιακό στοιχείο να μην έχεις και πάλι είναι θέμα, αν γίνει στοχοποίηση λογαριασμών...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.