Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πάχος σοβά ταβανιού - κίνδυνος πτώσης του;


virusalos

Recommended Posts

Αμάν βρε Χρήστο. :???:  Παντού βλέπεις (σχεδόν πάντα έχοντας δίκιο) διαβρωμένο οπλισμό.

 

Παρεπιτπόντως, έστω και καθυστερημένα, χρόνια πολλά για την ονομαστική οσυ εορτή. Κάλιο αργά.... παρά αργότερα.

 

Γιωργο

 

5ετιας και κούφωμα φοβάμαι καμία διαρροή ρεύματος. Με αυτά που έχω δει τι να κάνω ο άνθρωπος? μου βγαίνει αυθόρμητα :sad:  

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου,και πάντα δέχομαι και κρητικές από έμπειρους συναδέλφους....

 

Προτιμότερο στην παρούσα φάση του ανθρώπου δεν είναι να το ρίξει,να το καθαρίσει και να κάνει μια ψευδοροφή με μόνωση (εσωτερικά,εξωτερικά) και να έχει το κεφάλι του ήρεμο?Θα κάνεις και κρυφό φωτισμό και διάφορα τέτοια κόλπα (ρομαντικές καταστάσεις)...

 

Εγώ αυτό θα έκανα σε αυτή την περίπτωση με πάχους 4εκ σοβά....

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά!

Ευχαριστώ όλους για το χρόνο που αφιερώσατε, θα προχωρήσουμε με την καθαίρεση του σοβά (και όποιον / ό,τι πάρει ο χάρος...)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

παρακαλώ χρειαζομαι βοηθεια δεν ξερω τι να κανω.

15 υγρασια στο σπιτι , απο πανω ρετιρε το μπαλκονι, στο ταβανι μου εχω γυψοσανιδα και η προεκταση της ταρατσας εχει γεισο όπου στηριζονται τεντες. Στο μέσο του δωματιου απο πάνω ειναι βρύση κουζίνας.Εμφανεις βάβες τοιχοι,εξωτερικοι. . δοκιμασαμε μονωσεις, αλλαγη υδρορροης, κανενα αποτελεσμα . τωρα πέφτουν μεγάλα κομματια απο το γεισο φαινονται τα σιδερα σκουριασμένα του γεισου, δεν μπορω να κατεβάσω το ρολο γιατι πεφτουν κομμάτια. μου φαινεται θα πεσει τη τεντα και μάλλον το ταβάνι στο κεφάλι μου. Η απο πάνω ιδιοκτητρια δεν ειναι πια συνεργάσιμη. τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

ηρέμησε και να πας σε μηχανικό που κάνει επισκευές και ενισχύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εάν το πρόβλημα οφείλεται στη μη συνεργάσιμη κυρία, να ζητήσεις πραγματογνωμοσύνη απο το ΤΕΕ πριν το οτιδήποτε........

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.