Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προγράμματα Backup & File Sync


TheoTDM900

Recommended Posts

Μπορεί όμως το Norton commander να κάνει incremental ή differential backup χωρίς να ψάχνεις τα αρχεία ένα ένα; Σε αυτή τη βάση νομίζω θέτει το ερώτημα ο Theo...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 31
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό ακριβώς που ζητάς το κάνει το Directory Opus. Μπορείς να κατεβάσεις την trial έκδοση και να το δεις ιδίοις όμμασι.

 

σιγουρα?σαν sync εχει την επιλογη?

 

το βρηκα.οκ.

 

το κακο ειναι οτι δεν πρεπει να εχει καποια επιλογη να κανει αυτοματα τα μπακαπ.

 

π.χ πειραζω ενα φακελο και ταυτοχροντα χωρις να επεμβω κανει μπακαπ και στο ντεστινεισιον φολντερ.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

μπορει να κανει αυτοματα synchronization?

δηλαδη πειραζω ενα φακελο και ταυτοχροντα χωρις να επεμβω κανει μπακαπ και στο ντεστινεισιον φολντερ.

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω το http://www.secondcopy.com/

πιστευω πως ειναι απο τα καλυτερα που δοκιμασα. το προγραματιζεις και σου κανει συγχρονισμο φακελλων ανα τακτα διαστηματα.

στη σελιδα τους μπορειτε να κατεβασετε δοκιμαστικη εκδοση

Link to comment
Share on other sites

sundance

Δεν το γνωρίζω γιατί δεν το έχω ψάξει και δεν το έχω ψάξει γιατί προσωπικά δεν θέλω να γίνεται αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι κατέβασα αυτά που είπατε , θα τα δοκιμάσω και θα σας πω εντυπώσεις.

 

σας ευχαριστώ boyzzzzzzz

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Συνάδελφοι, ξέρετε τίποτα για το Norton Ghost ή το Acronis True Image; Θα μου συνιστούσατε να χρησιμοποιήσω κάποιο από τα 2; Θέλω να κάνω format και να βάλω τα βασικά προγράμματα και να κάνω backup σε εξωτερικό σκληρό ώστε στο μέλλον να μην χρειάζεται μετά το format να κατεβάζω τα updates των windows και να ξαναεγκαθιστώ τα προγράμματα, να επαναφέρω το backup μόνο και να συνεχίζω από εκεί. Τι θα μου προτείνατε λοιπόν, κάποιο από τα 2 προηγούμενα ή κάποιο άλλο;

 

edit: Δε με ενδιαφέρει συγχρονισμός, καθημερινό backup στις δουλειές μου θα κάνω μόνος μου. Διάβασα ότι το norton είναι ενεργοποιημένο στο system tray και καταναλώνει πόρους, εγώ να κάνω μόνο το backup του συστήματος στην αρχή. Τι με συμβουλεύετε;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.