Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ασφάλιση Μηχανικών στα 5μηνα του ΟΑΕΔ


eddie.m

Recommended Posts

Αυτή ειναι η εγκύκλιος.

 Μπορειτε να μου στειλετε με μαιλ τα παραπανω συννημενα στο μαιλ μου? [email protected] 

ειμαι και εγω σε πενταμηνα απληρωτη εδω και 3 μηνες και δεν μπορουμε να βγαλουμε ακρη

ευχαριστω

Edited by zwhtsap
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 516
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι πενταμηνίτες,

 

Μετά την λήξη του 5μηνου πάμε κ βγάζουμε εκ νέου κάρτα ανεργίας.Δικαιούμαστε εμείς οι μηχανικοί να πάρουμε κάποιο επίδομα από τον ΟΑΕΔ??

Είτε το τριμηνο-βοήθημα είτε το μηνιαιο επίδομα?? Ξέρει κανείς τι παίζει?

Ναι το τρίμηνο βοήθημα. Εγώ τουλάχιστον στο προηγούμενο πεντάμηνο το πήρα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Τελειώσαμε το πρόγραμμα, μας χρωστάει το πρόγραμμα μισθούς 1, 5 μήνα, ακομα ο δήμος δεν εχει δηλώσει την λήξη της σύμβασης στο ΤΣΜΕΔΕ, οι διαφορες των ασφαλιστικών εισφορών δεν εχουν πληρωθει και δεν μπορουμε να βγαλουμε ασφαλιστική ενημερότητα ( που την χρειάζομαι άμεσα).

Και εχεις απο πάνω τους υπαλληλους του ΤΣΜΕΔΕ να σου λένε να τα πληρωσεις απο τη τσέπη σου, αν θες ενημερότητα,  γιατι αν και υπαρχει εγκύκλιος αυτο δεν σημαίνει πως οι διαφορες πληρώθηκαν.......

Αναθεμα τη γαμημενη ώρα που εκανα αίτηση στο κολοπρόγραμμα αυτό.

Edited by theagpar
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα συνάδελφοι,με τις εισφορες του 2014 οσων εργαστηκαν στην τοτε κοινωφελη εχει γινει καμμια κινηση?γνωριζετε?υπαρχει καποια ενημερωση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ειμαι δικηγορος και με απασχολει το ιδιο θεμα,καθως με πηραν σε κοινωφελες. Πληρωνουν τελικα τις εισφορες στο ταμειο σας; ζηταγανε στην προκηρυξη να εχετε αδεια ή απλα πτυχιο; αυτο το ρωταω μηπως μου πουν οτι δεν θελαν με αδεια δικηγορου. Τελος,κανατε εναρξη στην εφορια;

Link to comment
Share on other sites

ε ναι, αφού πρόγραμμα για ανέργους είναι η κοινωφελής. μόλις λήξει το πεντάμηνο πάλι άνεργοι δε θα είστε?

 

εσένα γιατί σε απασχολεί το ερώτημα αυτό?

 

σου ζήτησε κανείς να κάνεις έναρξη?

Edited by georgios_m
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.