Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υγρασια Τοιχου


nvb

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους

 

Ανακανιζω το ισογειο διαμερισμα μου και εχουμε φτασει στο σταδιο του βαψιματος. Αφου ο ελαιοχρωματιστης εξυσε με γυαλοχαρτο τους τοιχους, αρχισε να τους περνα με το πρωτο χερι (ετοιμου) στοκου σπατουλαρισμος. Αφου τελειωσε το πρωτο χερι και μετα απο αρκετες μερες παρουσιαστηκαν υγρασιες, σε αρκετα σημεια. Το καταλαβα απο τις αλλαγες του χρωματος του τοιχου (εγινε πιο σκουρος) σε ορισμενα σημεια...

 

προχθες καθαιρεσα το σοβα, εως το τουβλο, ο οποιος σε αρκετα μερη εφευγε πολυ ευκολα. σας επισυναπτω και φωτογραφιες

 

μπορειτε να μου προτεινετε καποιες λυσεις για το συγκεκριμενο προβλημα;;;;;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

NVB

 

 

post-89420-0-26145500-1398784443_thumb.jpg

post-89420-0-98252100-1398784547_thumb.jpg

post-89420-0-14954700-1398784607_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

1. Είναι ανοδική

2. Απο κάτω τι έχεις?

3. Το λουλούδι ζει στο χώμα?

Link to comment
Share on other sites

1. Είναι ανοδική

2. Απο κάτω τι έχεις?

3. Το λουλούδι ζει στο χώμα?

 

κε Ροδοπουλε καλησπερα

 

δεν ειναι λουλουδι, ειναι το φυλλωμα ενος δεντρου (εννοειται οτι μπορω να το κοψω αν κ αυτο συμβαλει στο φαινομενο)

 

κατω απο την τσιμεντοκονια, υπαρχει το μπαλκονι (απο μωσαικο). την τσιμεντοκονια (υψους ~5εκ) την ριξαμε διοτι θελαμε να ανεβασουμε λιγο το μπαλκονι κ μετα θα τοποθετηθει πλακακι.

 

τροποι αντιμετωπισης του φαινομενου;;;;;;;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

nvb

Link to comment
Share on other sites

Το δέντρο το ποτίζεις?

 

 

το δεντρο δεν το ποτιζω....

 

...αλλα μετα το μπαλκονι υπαρχει χωμα (και τα δεντρα) και βρυση (την οποια χρησιμοποιει ο ελαιοχρωματιστης για να πλενεται)...

Link to comment
Share on other sites

Την λύση μπορεί να δώσει από κοντά κάποιος ειδικός μετά από αυτοψία. Κατά την γνώμη μου είναι αδύνατη η διάγνωση μέσω ίντερνετ.

Προσοχή! μην προβείτε σε εργασίες χωρίς να έχετε επιλύσει την πηγή του προβλήματος διότι πολύ απλά πετάτε τα χρήματά σας...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.