Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κοινωνικό Μέρισμα


Recommended Posts

χαιρετε,

 

εχω σαν επαγγελματικη εδρα το σπιτι των γονιων μου , σ αυτην την διευθυνση ερχεται και η φορολογικη δηλωση , ενω εγω κατοικω σε αλλη οικια που ειναι στο ονομα μου. Επισης πληρω τις οικονομικες προυποθεσεις για να λαβω το μερισμα. Το δικαιουμαι ή θεωρουμαι φιλοξενουμενος στο σπιτι των γονιων μου; οποτε παω με το δικο τους εισοδημα.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε,

 

εχω σαν επαγγελματικη εδρα το σπιτι των γονιων μου , σ αυτην την διευθυνση ερχεται και η φορολογικη δηλωση , ενω εγω κατοικω σε αλλη οικια που ειναι στο ονομα μου. Επισης πληρω τις οικονομικες προυποθεσεις για να λαβω το μερισμα. Το δικαιουμαι ή θεωρουμαι φιλοξενουμενος στο σπιτι των γονιων μου; οποτε παω με το δικο τους εισοδημα.

 

 

Δεν υποβάλεις μια αίτηση ωστε να σου φύγει η απορία ?

Link to comment
Share on other sites

Υποβάλεις αίτηση και τικάρεις το κουτάκι που λέει δεν φιλοξενείσαι...Πράγμα που ισχύει. Από και και πέρα περιμένεις να την εγκρίνουν...

Γενικά υποβάλετε αιτήσεις δεν χάνετε τίποτα..Το θέμα ίσως είναι αν δηλώσει κανείς ψευδώς ότι δεν φιλοξενείται...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Δε λέγεται απλώς , ισχύει επιπλέον . Από την ερμηνεία της γνωστής ΚΥΑ προκύπτει ότι λαμβάνεται υπόψιν είτε το πραγματικώς δηλούμενο εισόδημα , είτε το τεκμαρτώς προσδιοριζόμενο που εμφανίζεται στο εκκαθαριστικό . Το μεγαλύτερο εκ των δύο.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα, έχουμε δικαίωμα στο μέρισμα αν έχουμε ανοιχτά βιβλία?

Νόμιζα οτι ισχύει μόνο για μισθωτούς, συνταξιούχους και ανέργους....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.