Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διακοπή οικοδομικών εργασιών - Άρνηση ιδιοκτήτη καταβολής αμοιβής επίβλεψης


Recommended Posts

Πριν από αυτή τη συνεργασία μου με τον  κ. ιδιοκτήτη  έχω εκπονήσει μια ακόμη αρχιτεκτονική μελέτη  σε φάση οριστικής για άλλο ακίνητο χωρίς να πάρω cent! 

Aυτό καμμία σχέση δεν έχει με την παρούσα περίπτωση.

 

 Νομίζω, από ότι έχω καταλάβει τις τελευταίες μέρες, διαβάζοντας διάφορους νόμους, ότι δεν με συμφέρει να παρατηθώ γιατί αμέσως θα ορίσει ένα δικό του άλλο μηχανικό με συμφωνημένη εξευτελιστική αμοιβή , θα πάρει ρεύμα και τέλος. 

Ενημερώθηκα, ότι πρέπει να δηλώσω ταυτόχρονα στην αίτηση διακοπής,ότι το στάδιο που άφησα το έργο να είναι μετά την ολοκλήρωση και των τούβλων ......Δεν ξέρω αν αυτό επιφέρει μείωση της αμοιβής επίβλεψης.....

 

Στην παραίτηση γράφεις το στάδιο εργασιών στο οποίο έχεις φτάσει ως επιβλέπων την οικοδομή.Θά πληρωθείς επίβλεψη μέχρι αυτό το στάδιο που δήλωσες στην παραίτηση. Προφανώς θα μπει άλλος επιβλέπων αλλά για τις υπόλοιπες εργασίες.

 

πως θα βρω μια κατεύθυνση για να ψάξω θα με βοηθούσε πολύ . 

Μίλα με το αρμόδιο τμήμα ΤΕΕ. Πόσες φορές θα το πούμε ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ. Θα πάω στο αρμόδιο τμήμα του ΤΕΕ. Για την αμοιβή έχω πάει ήδη και μου είπαν ότι για να δώσω τις βεβαιώσεις και να πάρει ρεύμα πρέπει να κατατεθεί ολόκληρη η αμοιβή σε αυτόν που έχει οριστεί γενικός επιβλέπων στην άδεια. 

Link to comment
Share on other sites

Βασικος ειναι και λογος της οποιας διενειξης.

Δεν θελει να πληρωσει?

Εχει προβλημα μαζι σου?

Δεν εκανες καλα τη δουλεια σου?

Ειχες ενστασεις επι της κατασκευης, που δεν του αρεσαν?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.