Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εργοστάσιο επεξεργασίας ξηρών καρπών


zvara

Recommended Posts

Γεια σε ολους.

δεν ξερω αν ειναι η σωστη κατηγορια για το θεμα μου αλλα δεν μπορουσα να το τοποθετησω πουθενα.

η ερωτηση μου ειναι η εξης:

μου ζητηθηκε να αναλαβω ενα εργοστασιο επεξεργασιας ξηρων καρπων γιατι ο μηχανολογος που το ειχε αναλαβει βγηκε στην συνταξη. εκτος απο υπηρεσιες τεχνικου ασφαλειας τι αλλο θα πρεπει να κανω και ποιες ειναι οι υποχρεωσεις μου?

αν  καποιος συναδελφος ασχολειται με κατι τετοιο παρακαλω να με φωτισει στο θεμα.

ευχαριστω

 

Παρακαλώ συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο profil σας.

Ευχαριστώ, hkamp.

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ρωτάς τον απελθόντα μηχανολόγο ποιές ήταν οι αρμοδιότητες του ? (εκτός της αρμοδιότητας του τεχνικού ασφαλείας που σίγουρα θα αναλάβεις)

 

ΥΓ

(δεν είναι εξυπνάδα...βοηθεια είναι, άλλωστε αυτός είναι που θα σε κατευθύνει, αν σε προσλάβουν, στο πως θα πρέπει να χειριστείς τις υποθέσεις της αρμοδιότητας σου)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 Υπεύθυνη Δήλωση ανάθεσης-ανάληψης της επίβλεψης, λειτουργίας και συντήρησης της εγκατάστασης από τον κάτοχό της και τον αρμόδιο κατά νόμο τεχνικό αντίστοιχα, όταν η συνολική κινητήρια ισχύς υπερβαίνει τα 59 KW (80 HP).     

 

Αυτο είναι δικαιολογητικο που ζητάει η δ/νση Αναπτυξης. Ισως να θελουν κατι τετοιο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα σου πουν αυτοί ποιές είναι οι υποχρεώσεις σου και σίγουρα θα σε βάλουν να υπογράψεις ότι τις ανέλαβες..

 

Ωστόσο, καταλαβαίνω ότι μάλλον θες να ξέρεις εκ των προτέρων μερικά πράγματα ώστε να σαι έτοιμος για διαπραγματεύσεις και να μη τα μάθεις την ώρα της συνέντευξης.

 

Οπότε καλά κάνεις και ρωτάς. Ευκαιρία να μάθουμε και μεις!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.