Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συντελεστής απώλειων εξαρτημάτων εξαερισμού


rootbreaker

Recommended Posts

Συνάδελφοι καλημέρα

 

Υπάρχει κάποιος κατάλογος για συντελεστές απωλειών εξαρτημάτων σε συστήματα εξαερισμού/προσαγωγής αέρα, πέρα από αυτόν της Ashrae?

 

 

Δυστυχώς βρίσκομαι στο εξωτερικό και δεν μπορώ να προμηθευτώ το βιβλίο του Σελούντου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και στο εξωτερικό να το προμηθευτείς.

Πήγαινε στο eshop του γνωστού καταστήματος βιβλίων, βάλε την παραγγελία σου και την διεύθυνσή σου στο εξωτερικό και θα σου έρθει εκεί.

Το λέει και στο κάτω μέρος της σελίδας, στις υπηρεσίες, πως κάνει αποστολή σε όλο τον κόσμο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα, ευχαριστώ πολύ συνάδελφε.

 

Έχω άλλη μια ερώτηση. Πόσο ενδελεχής είναι ο κατάλογος με τους συντελεστές? Ρωτάω γιατί την έχω πατήσει με κάποια άλλα βιβλία που έχουν ένα ενδεικτικό κατάλογο 4'5 εξαρτημάτων. Το βιβλίο του Σελλούντου το είχα στη σχολή το 2006 και δεν θυμάμαι πόσο μεγάλο κατάλογο είχε. 

Link to comment
Share on other sites

Να προσφέρω και εγώ κάτι

 

Flowrate

 

Είναι υπολογιστής εξαερισμού για επαγγελματικές κουζίνες σύμφωνα με τις αγγλικές οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

Τις ευχαριστίες δώστε τις στον GeorgeS ο οποίος είχε δώσει link για ολόκληρο το εγχειρήδιο εδώ

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που πια το έχουν αποσύρει :sad:. Όχι ότι δεν το βρήκα κι αλλού, αλλά είναι επί πληρωμή...

 

@rootbreaker

Δεν λειτουργεί ο σύνδεσμος.

Link to comment
Share on other sites

@miltos

όντως το αρχείο δεν υπάρχει πλέον όπως λέει και ο Πάνος. 

 

@panos-vicious

Εμένα το link δουλεύει κανονικά. Δεν μήπως φαίνεται στα downloads. Downloads

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.