Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδειες για υπαίθριο γυμναστήριο


christos5383

Recommended Posts

Θέλω να φτιάξω ένα υπαίθριο χώρο γυμναστικής.Χωρίς κτίσμα.Απλά ενοικίαση οικοπέδου ακόμα και για τουαλέτες προτιμώ να βάλω χημικές παρά να αρχίσουμε ατέλειωτες εργασίες και δηλώσεις στην πολεοδομία.Οποιος γνωρίζει ακριβώς τι γίνεται για αδειες να μου κάνει μια πρόταση παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς έχεις κατά νου να λειτουργήσεις?

Εάν θέλεις δώσε μας μια πιο αναλυτική περίγραφη (θα είναι δλδ μια αλάνα που θα τρέχουν οι ασκούμενοι ή κάτι άλλο?)

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια αλάνα με ένα τάπητα στο έδαφος και μερικά ελεύθερα όργανα.Θα ήθελα και ένα μικρό σκέπαστρο με ψευδοροφή για τον ήλιο αλλά προς θεού δεν με ενδιαφέρει κανένα μπλέξιμο με πολεοδομίες.Η εμπειρία έχει δείξει όσο πιο λίγο μπλέκεις τόσο πιο εύκολα είναι τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Χώρος γραφείων δεν θα υπάρχει? Περίφραξη οικοπέδου δεν θα γίνει?

Φοβάμαι ότι αναγκαστικά θα πρέπει να γίνουν εργασίες που απαιτούν έγκριση από τη πολεοδομία και να κατετεθούν μελέτες σε άλλες υπηρεσίες για να λάβει άδεια λειτουργίας ο χώρος...

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Κανεις, δε κανεις κτισμα, αδειοδοτηση θες κανονικα.

Απο Δ. Αθλητισμου, Δ. Περιβαλλοντος, Πυροσβεστικη, φυσικα Πολεοδομια κτλ

Περα απο τα παραπανω, δεν νομιζω να παρεις αδεια λειτουργιας χωρις αποδυτηρια-τουαλετες.

 

Τα υπολοιπα με το μηχανικο σας.

 

 

Θα ήθελα και ένα μικρό σκέπαστρο με ψευδοροφή για τον ήλιο αλλά προς θεού δεν με ενδιαφέρει κανένα μπλέξιμο με πολεοδομίες

 

 

Σιγα μη γλιτωσεις την Αδεια Δομησης.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Eμ βέβαια καλα τα λές σιγά μην γλυτώσω την άδεια δόμησης .Επίσης να χαρώ την πυροσβεστική .......θα κάνω δεύτερη έξοδο πυρασφάλειας δίπλα απο τους θάμνους.Όσο για μηχανικό για αυτό είπα να μου κανείς καμια πρόταση συγκεκριμένη γιατί δεν έχω!Πρόταση συγκεκριμένη = Λεφτά + διαδικασίες.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Για την αμοιβη μου υπολογιζε 20.000+ΦΠΑ (μελετη, επιβλεψη), εξτρα οι εισφορες, κρατησεις κτλ.

Διαδικασιες ανεφερα παραπανω. Πρωτα πρωτα Δ. Αθλητισμου, μετα βλεπουμε.

 

 

ΥΓ. Η πυροσβεστικη δεν θα ζητησει δευτερη εξοδο κινδυνου, μαλλον ΠΦ σε ακτινα 15μ και πυροσβεστηρες.

ΥΓ2. Οι υπολοιποι, με αναλογη δραστηριοτητα οι οποιοι ακολουθησαν τη "νομιμη" οδο μαλλον ηταν κοροιδα.

ΥΓ3. Αν δεν εχεις μηχανικο και δε συμφωνησεις με την προσφορα μου, πρεπει να βρεις καποιον διοτι θα σου χρειαστει.

Edited by terry
  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε τερυ κανε καμια προταση στον ανθρωπο να κανει τζαμπα τη δουλιτσα του μεσω ιντερνετ και να ξεμπερδευει

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Χαιρεται. Σε αναζητηση για τον ιδιο λογο (δηλαδη υπαιθριο γυμναστηριο χωρις κτηριο ουσιαστικα), ηθελα να μαθω τι γινεται με το θεμα των αποδυτηριων και των w.c.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.