Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καθορισμός ενιαίου ποσού ετήσιας συνδρομής και ενιαίου ανταποδοτικού τέλους ανά παρεχόμενη υπηρεσία στα μέλη των Επιμελητηρίων


georgegaleos

Recommended Posts

  • 7 months later...

Έχει βεβαιωθεί στην Εφορία το ποσό της ετήσιας συνδρομής του 2015 σε καποιον στο forum? 

Δεν έχω εκκρεμότητα με τη ΔΟΥ αλλά δε μου βγάζει το taxisnet φορολογική, το οποίο σημαίνει ότι έχει βεβαιωθεί κάποια οφειλή προς τρίτο, και η συνδρομή του ΤΕΕ είναι η μόνη εκκρεμότητα που μου έρχεται στο μυαλό..

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να δεις απο την προσωποποιημένη πληροφόρηση , αν υπάρχουν βεβαιωμένες (ληξιπρόθεσμες ή μη ) οφειλές στον ΑΦΜ σου,

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Το taxisnet το διαχειρίζεται ο λογιστής μου. Αυτός με ενημέρωσε ότι δε βγαίνει φορολογική ενημερότητα, και ότι οι οφειλές μου του παρουσιάζονται μηδενικές, άρα πρέπει να πάω στη ΔΟΥ να μου πουν. 

Μόνο η συνδρομή του ΤΕΕ μου έρχεται στο μυαλό..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που γράφεις. Εξακριβωμένα.

Αναζήτησε πιθανές οφειλές ή μήπως εξόφλησες κάποιο ΦΕΜ και δεν έχει ακόμα περαστεί στο σύστημα ή κάποια δόση εφορίας κλπ. Δες τον ΕΝΦΙΑ του προηγούμενου έτους μήπως εκεί έχει κάποιο υπόλοιπο και καλύτερα πήγαινε άμεσα στην εφορία να λύσεις το πρόβλημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.