Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συνελήφθησαν υπάλληλος Διεύθυνσης Δόμησης και ιδιώτης μηχανικός για υπόθεση δωροληψίας


Engineer

Recommended Posts

Δλδ αν καταθέσουν μηχανικός και ο επιχειρηματίας δεν μπορεί να καταδικαστεί? Αλλά κλασικά όλοι έχουν άποψη για όλα

 

????? Απο πότε απαγορεύεται?

 

Για πες μου λοιπόν πως θα στοιχειοθετηθεί η κατηγορία απο τη στιγμή που ο υπάλληλος ΔΕΝ παρέλαβε χρήματα...

 

Και εγω σου λεω οτι βρίσκομαι εγω και ενας πελάτης μου και ο 2ος καταγγέλει οτι ο Διευθυντής της ΥΔΟΜ (εσυ πχ) δεν του εκδίδει την άδεια,γιατί ζήτησε μίζα...παει αστυνομία, σημαδεύουν τα χρήματα,τα παραλαμβάνω,με πιάνουν και σε συννενόηση με τον πελάτη ισχυριζόμαι οτι τα πήγαινα στον Διευθυντή (εσένα)....τι λες σ`αρέσει ο Κορυδαλός? Ας είμαστε σοβαροί....

 

Αν δεν έχουν δεμένη την υπόθεση,μέχρι και μήνυση/αγωγή μπορεί να καταθέσει ο υπάλληλος

 

@apier Κατερίνη είναι,καθότι είμαι απο εδω και γνωρίζω όλους τους εμπλεκόμενους

Edited by Alsterwasser
Link to comment
Share on other sites

Alsterwasser δεν σε αμφισβήτησα. Το κατάλαβα ότι το ξέρεις το θέμα. 

Γι' αυτό ακριβώς είπα ότι ο καθένας (από τους άλλους που δεν το ξέρουν) λέει ότι θέλει.

σόρυ αν δεν το είπα καλά

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνονται τέτοια πράγματα στην Ελλάδα του 2015......

τέτοιοι που είμαστε θα γίνονται και στην Ελλάδα του 3015

Link to comment
Share on other sites

Θα δείτε και άλλα, όσο η ανέχεια μεγαλώνει τόσο περισσότερα κρούσματα παραβατηκότητας θα υπάρχουν

Link to comment
Share on other sites

μα τα κρούσματα δεν νομίζω ότι αυξάνονται ή μειώνονται.

η αντίδραση είναι που αλλάζει.

κάποιοι θεωρούν ότι με μικρότερους μισθούς πρέπει να αυξηθούν τα οδοιπορικά

(αφού οι δόσεις για τα σπίτια τα σκάφη τα εξοχικά και τα αυτοκίνητα δεν μειώνονται)

Όμως η αγορά στενάζει και η απελπισία οδηγεί σε τρέλες.

Όσοι δεν αφουγκράζονται την εποχή κινδυνεύουν να βρεθούν εκτός αγοράς και εντός φυλακής

Link to comment
Share on other sites

μα τα κρούσματα δεν νομίζω ότι αυξάνονται ή μειώνονται.

η αντίδραση είναι που αλλάζει.

 

 

Εγώ πιστεύω ότι σε περιόδους κρίσης αυξάνονται...Πάντα στο αίμα του λαού μας υπήρχε το χαρακτηριστικό της "μπαμπεσιάς", αλλά καμιά φορά η ανάγκη οδηγεί σε τρέλες. Φαντάσου αυτά τα 2000 να ήταν για τον μηχανικό βάλσαμο να ξεπληρώσει χρέη όσο και για τον υπάλληλο. Κανείς δεν επικροτεί τέτοιες ενέργειες, αλλά τελικά ο παραβάτης γεννιέται ή γίνεται στην πορεία και για ποιους λόγους? Μήπως πρέπει να εξετάσουν κάποιοι το δεύτερο για να μειώσουν όσο το δυνατόν γίνεται τέτοιες συμπεριφορές? Η τιμωρία είναι ένας τρόπος. Φτάνει όμως? Η θα πρέπει να υπάρχει σχεδιασμός πρόληψης?

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Τι σχεδιασμός και πρόληψη να υπάρχει σε ένα σύστημα παράλογο και σάπιο .Η λογική του εισπρακτικού κράτους είναι αποτυχημένη καθώς πως μπορεί να πληρώσει κάποιος όταν δεν θα έχει πια?Πως μπορείς να βάλεις τάξη σε ένα πολεοδομικά αυθαίρετο κράτος με νόμους καθαρά εισπρακτικούς?Πως υγεία?Πως παιδεία?Νοοτροπίες δυστυχώς δεν αλλάζουν έτσι αλλά χειροτερεύουν 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όποιος έχει αντίθετη άποψη πρέπει να χώνεις αρνητικές? Κουζουλός είσαι ή πλάκωσες τις ρακές μεσημεριάτικα? 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.